Електроенергія з викопних джерел в Європі стала вдвічі дорожче за зелену
Ціни на газ зростають через погодні умови взимку та низькі запаси європейських сховищ.
Ціни на газ зростають через погодні умови взимку та низькі запаси європейських сховищ.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Ціни на електроенергію з використанням викопних джерел стали вдвічі дорожчими за зелену. Про це повідомляє аналітична організація Ember у своєму звіті. Зокрема, це пов’язано зі стрімким зростанням цін на вугілля та газ.
Ціни на вугілля у країнах Європейського союзу зросли на понад 70% з січня, на газ – подвоїлися. Разом з подорожчанням квот на викиди вуглецю на 84% за рік, виробляти електроенергію з відновлюваних джерел стало вдвічі дешевше.
Наприклад, вітряки у Німеччині та Італії виробляють електроенергію вартістю 45,3 євро/Мвт-год та 46,3 євро/МВт-год відповідно – це вдвічі дешевше за викопні джерела. Іспанія випередила обидві країни – її вітряки виробляють е/е за 31,7 євро/МВт-год, що втричі дешевше за енергію з традиційних ТЕС.
Зростання ціни на газ пояснюють погодними умовами взимку, які вимагали більшого використання газу, а також низькими запасами європейських сховищ.
Відновлювані джерела енергії в Європі значною мірою минулого року продовжували зростати, тоді як «викопна» енергетика скотилася до рекордно низького рівня. Про це свідчать дані Європейського статистичного агентства.
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті