Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Artiom Vallat / Unsplash

14,1% українців зараховують себе до найбіднішої категорії – тих, кому не вистачає навіть на їжу. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

43,1% респондентів заявили, що їхній родині вистачає грошей лише на їжу, – а одяг купувати вже важко. Для 32,8% – достатньо грошей на одяг і їжу, а також на деякі заощадження, але не достатньо для придбання дорогих речей, як телевізор чи холодильник.

Ще 7,7% респондентів мають високий або дуже високий достаток – купують деякі дорогі речі або навіть можуть дозволити собі все, що захочуть. У порівнянні з липнем 2019 року ситуація практично не змінилася, зауважують соціологи.

Респондентам також поставили запитання, як вони оцінюють, наскільки комфортно їм жити за поточного доходу. 78,3% опитаних зазначили, що відчувають або певні складнощі, або навіть серйозні матеріальні труднощі. Лише 3,5% стверджують, що їхній дохід дозволяє жити цілком комфортно. Ще 16,8% вважають, що на їхній дохід просто «можна жити».

Інфографіка: КМІС

За суб’єктивними відчуттями, 47,6% респондентів вважають, що у порівнянні з минулим літом вони та їхня родина зараз живуть гірше.

Тарифи на комунальні послуги названо четвертою найнагальнішою для України проблемою, після війни на Донбасі, корупції та безробіття.

Переважна більшість українців (72,6%) погоджуються, що якщо домогосподарство має сплатити за реальну вартість спожитих послуг. Але лише трохи понад 11% вважають механізм формування цієї вартості зрозумілим і прозорим. Й лише 10,7% погоджуються, що підвищення тарифів обумовлене об’єктивними причинами, а не бажанням нажитися на простих жителях.

Опитування проводилося з 24 липня до 1 серпня методом особистого (face-to-face) інтерв’ю. Опитано 2028 респондентів, що мешкають у 105 населених пунктах усіх регіонів України. Статистична похибка вибірки не перевищує 3,3% для показників близьких до 50% та 1,5% – для показників близьких до 5%.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button