Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24971 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Chris Montgomery / Unsplash

Зменшення трафіку й забруднення від нього під час локдаунів сформували інтуїтивне припущення, що перехід на віддалену роботу знижує шкоду для довкілля, – бо ж чи не найбільшої шкоди завдає саме необхідність добиратися в офіс. Однак спостереження та дослідження показують, що зв’язок між віддаленою роботою й екологічністю не такий вже однозначний, повідомляє The Guardian.

У США транспорт є найбільшим джерелом парникових викидів, і більш як половина припадає на приватні автівки. Майже 90% американських працівників їздять на роботу на власному транспорті й як правило без пасажирів. Поїздки на роботу й назад складають майже 30% усієї відстані, що вони долають за рік. Здається, якщо перейти на телероботу, довкілля лише виграє. І справді, торік вуглецеві викиди від транспорту знизилися на 15%, відколи люди почали працювати з дому.

Так, компанія Shopify, яка ретельно слідкує за своїм вуглецевим слідом, у 2020 році зафіксувала падіння викидів на 29% після того, як перевела на дистанційну роботу майже шість тисяч своїх співробітників. Та минулий рік, вважає директорка компанії Стейсі Каук, не можна вважати типовим, це вимушений карантин під час пандемії.

Хай працівники не їздять на роботу, та постає питання, як вони витрачають енергію вдома? Чи більше користуються кондиціонерами та обігрівачами? Наскільки чистою є енергія для охолодження й обігріву їхніх домівок? Під час карантину в США зафіксували зростання споживання електроенергії на 20% у будні дні.

Аналіз Міжнародного енергетичного агентства (IEA) показав, що для робітників, які користуються громадським транспортом або долають на приватному авто менш як чотири милі (6,4 кілометра), перехід на дистанційну роботу не зменшує, а навпаки збільшує вуглецевий слід.

Приклад Shopify також ілюструє інші непевності. Чимало працівників цієї компанії живуть неподалік офісу й добираються пішки, на велосипеді або громадським транспортом. Чи не призведе телеробота до того, що їм буде вигідніше переїхати до дешевшого будинку в передмісті, де вони витрачатимуть в середньому втричі більше електроенергії? Чи куплять вони автомобілі? Якщо так, це буде електрокар або позашляховик на газі?

Стейсі Каук вважає, що компанія має змогу контролювати роботу офісу та організувати екологічніший режим функціонування. А те, наскільки ощадно працюють віддалені співробітники, лишається в межах їхніх можливостей і бажання.

Водночас чимало компаній переходять на гібридний режим роботи, коли працівники працюють то з дому, то в офісі. Автори нещодавнього дослідження стверджують, що це найгірший сценарій, адже в такому випадку офіси продовжуватимуть повноцінно функціонувати й до них лише додадуться викиди від роботи вдома.

Звісно, у гібридній моделі офіси будуть скорочуватися, – три чверті керівників зі списку Fortune 500 заявили, що зменшуватимуть офісні площі – та й тут виникають запитання. Наприклад, мало хто звертає увагу на те, що під час зменшення площ офісу вивільняється купа непотрібних меблів, які часто просто опиняються на звалищах. Хоча цю проблему можна вирішити, розпродавши або й роздавши непотрібні речі.

Читайте також: Річард Флорида прогнозує, як ділові центри міст зміняться після пандемії

Нагадаємо, одне з досліджень показало, що у США віддалені працівники більше витрачають на житло.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button