Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 302 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Pompeii archaeological park

Заклад харчування, виявлений археологами в Помпеях, відкриється для відвідувачів. У Regio V можна буде побачити глиняні горщики, що пролежали під густим шаром попелу Везувію з 74 року нашої ери, пише The Guardian.

Давню закусочну з фресками археологи виявили в 2020 році – під попелом, що залишився від виверження Везувію в 74 році нашої ери. Вона розташована в місцевості Regio V на півночі від археологічного парку Помпеї і недалеко від Неаполітанської затоки на півдні Італії.

Фото: Luigi Spina

Там збереглась підлога з поліхромного мармуру і глиняні горщики із залишками кісток качок, свиней, кіз, риби і равликів. Також відвідувачі зможуть побачити два особняка – Casa di Orione і Casa del Giardino, які зараз реставрують.

Пізніше вчені знайшли в археологічному парку ще десятки термополій. На їхню думку, закусочні використовували бідні жителі стародавніх Помпеїв, які не могли дозволити собі мати вдома кухню. В меню такого закладу зазвичай були хліб з солоною рибою, печений сир, сочевиця і вино.

Раніше в цій місцевості археологи виявили останки двох чоловіків, які загинули, рятуючись від виверження Везувію. У серпні 2019 року археологи знайшли «скарбницю чаклунів», в якій були заховані кристали, гудзики з кісток, скляні намистини і дзеркала.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button