Coca-Cola і Pepsi виявилися головними забрудниками британських пляжів
На пляжах також побільшало пляшок Stella Artois та Budweiser через пандемію COVID-19, коли в Британії закривали паби.
На пляжах також побільшало пляшок Stella Artois та Budweiser через пандемію COVID-19, коли в Британії закривали паби.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 252 днів. За цей час ми опублікували 25978 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Фото: Vova Drozdey / Unsplash
Пляшки і бляшанки Coca-Cola виявилися найпоширенішим сміттям на пляжах Великої Британії. Такі результати масового прибирання пляжів, ініційованого організацією Surfers Against Sewage.
У прибиранні, що відбувалося 11-23 травня, взяли участь понад чотири тисячі волонтерів. Вони прибрали сміття з 18 тисяч кілометрів узбережжя, а потім підрахували, яке пакування траплялося найчастіше.
Майже половина (48%) усього пакування, знайденого на британських пляжах, і 65% всього брендованого сміття належало 12 брендам. При цьому від часу аналогічної акції у 2019 році ця «брудна дюжина» практично не змінилася: Coca-Cola, Walkers, McDonalds, Cadbury, Tesco, Lucozade, Costa Coffee, Mars Wrigley та Haribo.
Перше місце посідає Coca-Cola, на другому місці – Pepsi-Co.
«Брудна дванадцятка». Інфографіка: Surfers Against Sewage
Автори дослідження припускають, що на пляжах побільшало пляшок Stella Artois та Budweiser через пандемію COVID-19, коли в Британії закривали паби.
Чимало знайденого сміття підпадає під дію Deposit Return Scheme – британської системи, згідно з якою покупець доплачує гроші за покупку напою в пляшці або бляшанці й може повернути цю суму разом із пакуванням. Зокрема, покупці могли здати за такою схемою понад 80% відходів від Coca-Cola.
Водночас 63% всього сміття не було маркованим тим чи іншим брендом. З цієї кількості чверть складали сигаретні недопалки.
Нагадаємо, Coca-Cola заявила, що спробує продавати напої у паперових пляшках.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті