Mastercard прибирає магнітну стрічку зі своїх карток
Такі картки повністю перестануть підтримувати до 2033 року.
Такі картки повністю перестануть підтримувати до 2033 року.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Платіжна система Mastercard поступово відмовиться від банківських карт із магнітною стрічкою. Такі картки припинять видавати з 2024 року, а повністю перестануть підтримувати до 2033-го.
Компанія вважає, що магнітна стрічка вже доживає свій вік, а картки з чипом, біометричні картки (з використанням відбитку пальця) або смартфони є популярнішими та безпечнішими. MasterCard заявляє, що першою відмовляється від стрічки.
Перша платіжна картка, подібна до сучасної, виникла в 1950 році, була зроблена з картону й містила ім’я власника, адресу та номер рахунку. Картки почали робити з пластику в 1959 році. До появи магнітної стрічки платіжні карти не містили даних про стан рахунку клієнта, тож банківські працівники просто вручну складали списки неплатоспроможних і обмінювалися ними.
Магнітну стрічку вперше розробила у 1960-х роках IBM для ідентифікаційних карток працівників ЦРУ. Розробник Форрест Перрі спершу не міг розв’язати проблему з прилаштуванням стрічки на пластик, і в цьому йому допомогла дружина – просто приваривши стрічку за допомогою праски.
Згідно з дослідженням Mastercard, щонайбільше 11% американців надають перевагу картці з магнітною стрічкою. Більшість все ж бажають використовувати картки з чипом, трохи менша кількість – безконтактні методи, зокрема цифровий гаманець.
Щодо Європи, то тут магнітні стрічки є ще менш популярними. Велика Британія відмовилася від них ще у 2006 році.
Загалом у світі у другому кварталі 2021 року 45% всіх індивідуальних розрахунків були безконтактними.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті