Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 303 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Nazrin B-va / Unsplash

За п’ять місяців цього року запущено 257,4 МВт потужностей сонячних електростанцій, що в 2,5 раза менше, ніж в аналогічний період 2020 року (686 МВт), повідомляє Главком із посиланням на дані НКРЕКП.

Абсолютну більшість із СЕС, введених в експлуатацію, складають наземні електростанції, а потужності станцій, вмонтованих у фасади або дахи будинків, становлять лише 7 МВт.

Загалом введення нових потужностей відновлюваної енергетики у 2021 році скоротилося більш як на чверть. Цьогоріч запустили 554 МВт нових потужностей, а за аналогічний період минулого року – 744 МВт.

До такого сповільнення могла призвести боргова криза – уряд заборгував понад 18 мільярдів гривень за «зелену» електроенергію. Крім того, Кабінет міністрів оголосив про намір запровадити акцизний податок на «зелену» енергію в розмірі 3,2%.

Тим часом Слово і діло повідомляє, що за даними Держенергоефективності та Євростату, найбільше зростання відновлювальної енергетики в Україні припало на 2019 рік, зокрема на сонячні електростанції.

При цьому у 2019 році за рівнем частки споживання електроенергії з відновлюваних джерел у Європі за 2019 рік Україна посідала передостаннє місце, випереджаючи лише Люксембург.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button