ЄБРР надасть Києву кредит на 140 мільйонів євро. Куди підуть кошти?
Угода підписана завдяки проведеним в «Київтеплоенерго» операційним і управлінським реформам, в підготовці яких технічну допомогу надавав USAID.
Угода підписана завдяки проведеним в «Київтеплоенерго» операційним і управлінським реформам, в підготовці яких технічну допомогу надавав USAID.
Фото: КМДА
КМДА, Київтеплоенерго та Європейський банк реконструкції і розвитку підписали кредитну угоду на 140 мільйонів євро. Кошти спрямують на модернізацію теплоенергетичного комплексу та оптимізацію бізнес-процесів КП «Київтеплоенерго».
Джеймс Гоуп, керівник місії USAID в Україні, зазначив, що кредит ЄБРР став можливим, зокрема, завдяки проведеним КП реформам, в підготовці яких технічну допомогу надала організація.
«Цей кредит є в тім числі й результатом трирічної підготовчої роботи, в ході якої “Проєкт енергетичної безпеки” працював з Київтеплоенерго над модернізацією операційної діяльності комунального підприємства, систем фінансового контролю та зміцненням технічних можливостей», – підкреслив Гоуп.
У рамках проєкту, зокрема, встановлять на ТЕЦ-6 нові когенераційні установки, які за обсягами викидів в атмосферу відповідатимуть європейським стандартам, реконструюють неефективні котельні. На ТЕЦ-5 планують встановити конденсаційний економайзер, що використовуватиме залишкову енергію димових газів (скидне тепло) для забезпечення опаленням столичних будинків.
У ЄБРР вважають, що кредитна угода є прикладом ефективної співпраці між банком, міською владою та міжнародними партнерами. Там зазначають, що нове обладнання, яке буде встановлено на ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 завдяки кредитним коштам, повністю відповідатиме вимогам директиви ЄС про промисловівикиди.
USAID ПЕБ профінансував підготовку комунального підприємства до отримання кредиту, втому числі – проведення трьох аудитів на підтвердження роботи КП в рамках міжнародних стандартів фінансової звітності. Проєкт також надає технічну підтримку у впровадженні системи спостереження та збору даних SCADA для збору інформації про індикатори продуктивності.
Також ПЕБ забезпечив розробку технічної проєктної документації для встановлення конденсаційного економайзера на ТЕЦ-5, що призвело до скорочення викидів парникових газівна 6,7%. Розробка ТПД для встановлення баків-акумуляторів тепла на ТЕЦ-6 дала можливість не скидати надлишкове тепло на градирні та суттєво підвищити коефіцієнт корисної дії станції.
Проєкт є частиною Green City Framework-2 (GrCF2, Концепція зелених міст), націленої на вирішення екологічних проблем в окремих великих містах.
Раніше у ЄБРР зазначали, що кредит буде розділений на два рівні транші. Київрада схвалила залучення цього кредиту на термін до 13 років у квітні цього року.
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті