ЄБРР надасть Києву кредит на 140 мільйонів євро. Куди підуть кошти?
Угода підписана завдяки проведеним в «Київтеплоенерго» операційним і управлінським реформам, в підготовці яких технічну допомогу надавав USAID.
Угода підписана завдяки проведеним в «Київтеплоенерго» операційним і управлінським реформам, в підготовці яких технічну допомогу надавав USAID.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
КМДА, Київтеплоенерго та Європейський банк реконструкції і розвитку підписали кредитну угоду на 140 мільйонів євро. Кошти спрямують на модернізацію теплоенергетичного комплексу та оптимізацію бізнес-процесів КП «Київтеплоенерго».
Джеймс Гоуп, керівник місії USAID в Україні, зазначив, що кредит ЄБРР став можливим, зокрема, завдяки проведеним КП реформам, в підготовці яких технічну допомогу надала організація.
«Цей кредит є в тім числі й результатом трирічної підготовчої роботи, в ході якої “Проєкт енергетичної безпеки” працював з Київтеплоенерго над модернізацією операційної діяльності комунального підприємства, систем фінансового контролю та зміцненням технічних можливостей», – підкреслив Гоуп.
У рамках проєкту, зокрема, встановлять на ТЕЦ-6 нові когенераційні установки, які за обсягами викидів в атмосферу відповідатимуть європейським стандартам, реконструюють неефективні котельні. На ТЕЦ-5 планують встановити конденсаційний економайзер, що використовуватиме залишкову енергію димових газів (скидне тепло) для забезпечення опаленням столичних будинків.
У ЄБРР вважають, що кредитна угода є прикладом ефективної співпраці між банком, міською владою та міжнародними партнерами. Там зазначають, що нове обладнання, яке буде встановлено на ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 завдяки кредитним коштам, повністю відповідатиме вимогам директиви ЄС про промисловівикиди.
USAID ПЕБ профінансував підготовку комунального підприємства до отримання кредиту, втому числі – проведення трьох аудитів на підтвердження роботи КП в рамках міжнародних стандартів фінансової звітності. Проєкт також надає технічну підтримку у впровадженні системи спостереження та збору даних SCADA для збору інформації про індикатори продуктивності.
Також ПЕБ забезпечив розробку технічної проєктної документації для встановлення конденсаційного економайзера на ТЕЦ-5, що призвело до скорочення викидів парникових газівна 6,7%. Розробка ТПД для встановлення баків-акумуляторів тепла на ТЕЦ-6 дала можливість не скидати надлишкове тепло на градирні та суттєво підвищити коефіцієнт корисної дії станції.
Проєкт є частиною Green City Framework-2 (GrCF2, Концепція зелених міст), націленої на вирішення екологічних проблем в окремих великих містах.
Раніше у ЄБРР зазначали, що кредит буде розділений на два рівні транші. Київрада схвалила залучення цього кредиту на термін до 13 років у квітні цього року.
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті