Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: ЛМР

У Львові для містян почали облаштовувати європейські грядки. Проєкт реалізували в межах Х ювілейної Майстерні міста, біля парку «Залізна вода», пише видання «Твоє місто».

Організатори – громадська організація «Плато» – провели на локації за рік п’ять толок.

«Ми звернулися в Управління екології ЛМР і вони сказали, що є такий закинутий простір. Тут були теплиці і розсадник, де вирощували квіти для всього міста. Потім це перестало функціонувати, заросло і було вкрито шаром битого скла. За цей рік ми провели п’ять толок і вивезли дуже багато сміття та розчистили цю територію», – розповідає Тетяна Чучко, екоактивістка та співорганізаторка.

На локації «Врожай вражень» також облаштовують інклюзивні грядки – вони будуть зроблені на певній висоті. На них планують висадити пряно-ароматичні рослини: естрагон, тархун, м’яту різних видів. Крім того, організатори провели опитування стосовно того, яким хочуть бачили це місце мешканці і що тут необхідно зробити.

Читайте також: «Радикальне садівництво»: чому жителі Нью-Йорка почали самовільно озеленяти місто?

Ініціатори проєкту планують перетворити цей простір у зручне місце для відпочинку та навчання, проводити тут просвітницькі заходи щодо міського садівництва та городництва, створити «дитячий садок» для рослин, які в подальшому можна було б розсаджувати у парках.

Громадські сади – явище, яке почало набирати популярності в США та Європі. Створення громадських садів у місті є каталізатором для поліпшень у місцевій спільноті. Такий розвиток соціальної взаємодії й самоуправління зближує мешканців будинку чи кварталу, покращуючи якість життя та зовнішнього вигляду вашого подвір’я.

Читайте також: Чому громадський сад – це не колгосп, а корисне міське хобі?

Фото: «Твоє місто»

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button