На занедбаній локації у Львові створили громадський сад
Ініціатори проєкту планують перетворити цей простір у зручне місце для відпочинку та навчання.
Ініціатори проєкту планують перетворити цей простір у зручне місце для відпочинку та навчання.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Львові для містян почали облаштовувати європейські грядки. Проєкт реалізували в межах Х ювілейної Майстерні міста, біля парку «Залізна вода», пише видання «Твоє місто».
Організатори – громадська організація «Плато» – провели на локації за рік п’ять толок.
«Ми звернулися в Управління екології ЛМР і вони сказали, що є такий закинутий простір. Тут були теплиці і розсадник, де вирощували квіти для всього міста. Потім це перестало функціонувати, заросло і було вкрито шаром битого скла. За цей рік ми провели п’ять толок і вивезли дуже багато сміття та розчистили цю територію», – розповідає Тетяна Чучко, екоактивістка та співорганізаторка.
На локації «Врожай вражень» також облаштовують інклюзивні грядки – вони будуть зроблені на певній висоті. На них планують висадити пряно-ароматичні рослини: естрагон, тархун, м’яту різних видів. Крім того, організатори провели опитування стосовно того, яким хочуть бачили це місце мешканці і що тут необхідно зробити.
Читайте також: «Радикальне садівництво»: чому жителі Нью-Йорка почали самовільно озеленяти місто?
Ініціатори проєкту планують перетворити цей простір у зручне місце для відпочинку та навчання, проводити тут просвітницькі заходи щодо міського садівництва та городництва, створити «дитячий садок» для рослин, які в подальшому можна було б розсаджувати у парках.
Громадські сади – явище, яке почало набирати популярності в США та Європі. Створення громадських садів у місті є каталізатором для поліпшень у місцевій спільноті. Такий розвиток соціальної взаємодії й самоуправління зближує мешканців будинку чи кварталу, покращуючи якість життя та зовнішнього вигляду вашого подвір’я.
Читайте також: Чому громадський сад – це не колгосп, а корисне міське хобі?
Фото: «Твоє місто»
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті