На київському заводі «Електронмаш» знищили унікальні вітражі учениці Тетяни Яблонської
Кияни зверталися щодо збереження вітражів і до Міністерства культури, і до Українського інституту Національної пам'яті.
Кияни зверталися щодо збереження вітражів і до Міністерства культури, і до Українського інституту Національної пам'яті.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У кафе будинку культури заводу «Електронмаш» знищили вітражі «Політ» та «Мрія». Їх створила учениця відомої художниці Тетяни Яблонської Олена Гнєдаш у 1985 році. Про це повідомила краєзнавиця Юлія Мельник.
«Вітражів у будинку культури “Електронмаш” вже не існує. А на подвір’ї там можна знайти достатньо шматочків кольорового скла, щоб не залишилося ніякої надії, що їх кудись забрали», – написала краєзнавиця.
Кияни зверталися до Міністерства культури та інформаційної політики та Українського інституту Національної пам’яті щодо збереження вітражів. В УІНП активістам повідомили, що питання їх збереження не належить до їхньої компетенції. У міністерстві зазначили, що звернулися до Київського творчо-виробничого комбінату «Художник» з проханням розглянути можливість реставрації вітражів.
За словами юриста Мапи реновації Дмитра Перова, вітражі входили до переліку пам’яток, що перебувають під загрозою, який Київрада прийняла першого вересня.
Активістка Міла Секерина у травні писала про руйнування вітражів. Вона розповіла, що написала 20 листів у державні установи щодо збереження мистецтва. У відповідь вона отримала листа, що будівля не є пам’ятником архітектури.
Єдиний майновий комплекс державного підприємства «Електронмаш» знаходиться у списку об’єктів малої приватизації.
Фото: Юлія Мельник
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті