На головній площі Дрогобича в землю вмурували сіль зі стародавньої солеварні (фото)
Інсталяція нагадує підземну музейну вітрину.
Інсталяція нагадує підземну музейну вітрину.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26300 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: Олександр Максимов, куратор проєкту
На площі Ринок поряд із міською ратушею у центрі Дрогобича, що на Львівщині, встановили мистецький об’єкт, присвячений Дрогобицькій солі, повідомляє міська рада.
Дрогобицька солеварня безперервно працює з другої половини XIV століття. Це найстаріше постійно діюче підприємство України. Дрогобич фактично побудований на солі, вона є символом і брендом міста.
Інсталяція, названа «При потребі – розбити скло», нагадує підземну музейну вітрину. Такі вітрини часто існують в місцях, де велися археологічні розкопки і фрагментарно показують історичні шари місцевості.
За формою це квадрат, розміщений на рівні бруківки, зроблений зі спеціального скла. Під склом – топки солі, виготовленої на Дрогобицькій солеварні, такої ж форми, як і на гербі міста.
Візуально ритм соляних брусків наслідує ритми покладеної навколо бруківки, завдяки чому робота вписана в середовище без агресивної інтервенції. Ввечері разом з освітленням площі вмикається також і внутрішня підсвітка об’єкту.
Ідею розробив львівський митець Юрій Чернявський під час мистецької резиденції у Дрогобичі минулої осені. Резиденція організовувалась в рамках проєкту «Магічні соляні міста».
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті