Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 281 днів. За цей час ми опублікували 23527 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Олександр Максимов, куратор проєкту 

На площі Ринок поряд із міською ратушею у центрі Дрогобича, що на Львівщині, встановили мистецький об’єкт, присвячений Дрогобицькій солі, повідомляє міська рада.

Дрогобицька солеварня безперервно працює з другої половини XIV століття. Це найстаріше постійно діюче підприємство України. Дрогобич фактично побудований на солі, вона є символом і брендом міста.

Інсталяція, названа «При потребі – розбити скло», нагадує підземну музейну вітрину. Такі вітрини часто існують в місцях, де велися археологічні розкопки і фрагментарно показують історичні шари місцевості.

За формою це квадрат, розміщений на рівні бруківки, зроблений зі спеціального скла. Під склом – топки солі, виготовленої на Дрогобицькій солеварні, такої ж форми, як і на гербі міста.

Візуально ритм соляних брусків наслідує ритми покладеної навколо бруківки, завдяки чому робота вписана в середовище без агресивної інтервенції. Ввечері разом з освітленням площі вмикається також і внутрішня підсвітка об’єкту.

Ідею розробив львівський митець Юрій Чернявський під час мистецької резиденції у Дрогобичі минулої осені. Резиденція організовувалась в рамках проєкту «Магічні соляні міста».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button