Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 304 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: unsplash.com

Профільний комітет Верховної Ради розглядає законопроєкт про те, що всі абоненти мобільного зв’язку повинні пройти ідентифікацію. Ідеї про введення в Україні «SIM-карти за паспортом» вже багато років, пише Ain.ua.

Зараз в Україні є дві форми надання мобільного зв’язку: контракт і пріпейд. Якщо абонент укладає з оператором договір публічної оферти, купує і активує не прив’язану до персональних даних SIM-карту – оператор не знає про абонента майже нічого, крім його номера і IMEI його пристрою. Укладаючи договір на послуги контрактного зв’язку, абонент надає всі дані про себе: ПІБ, паспорт, адресу тощо. Для абонентів пріпейду є можливість прив’язати номер до паспорту.

Законопроєкт пропонує ввести обов’язкову ідентифікацію всіх абонентів мобільного зв’язку з використанням будь-яких засобів електронної ідентифікації середнього і високого рівня довіри. Документ не уточнює ці засоби, але в теорії це може бути і ID-карта, і електронний підпис, і BankID.

Пропонується, щоб всі мобільні абоненти обов’язково звернулися до оператора і зареєструвалися у нього. У іншому випадку вони не зможуть отримати послугу. Абоненти повинні пройти ідентифікацію до першого січня 2025 року.

Якщо законопроєкт прийме Верховна Рада і він вступить в силу, мобільні абоненти повинні будуть дати операторам свої особисті дані. У цьому випадку, вважають автори, шахраям стане важче реалізовувати схеми на кшталт викрадення або клонування SIM-карти.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button