Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 247 днів. За цей час ми опублікували 23272 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: unsplash.com

Профільний комітет Верховної Ради розглядає законопроєкт про те, що всі абоненти мобільного зв’язку повинні пройти ідентифікацію. Ідеї про введення в Україні «SIM-карти за паспортом» вже багато років, пише Ain.ua.

Зараз в Україні є дві форми надання мобільного зв’язку: контракт і пріпейд. Якщо абонент укладає з оператором договір публічної оферти, купує і активує не прив’язану до персональних даних SIM-карту – оператор не знає про абонента майже нічого, крім його номера і IMEI його пристрою. Укладаючи договір на послуги контрактного зв’язку, абонент надає всі дані про себе: ПІБ, паспорт, адресу тощо. Для абонентів пріпейду є можливість прив’язати номер до паспорту.

Законопроєкт пропонує ввести обов’язкову ідентифікацію всіх абонентів мобільного зв’язку з використанням будь-яких засобів електронної ідентифікації середнього і високого рівня довіри. Документ не уточнює ці засоби, але в теорії це може бути і ID-карта, і електронний підпис, і BankID.

Пропонується, щоб всі мобільні абоненти обов’язково звернулися до оператора і зареєструвалися у нього. У іншому випадку вони не зможуть отримати послугу. Абоненти повинні пройти ідентифікацію до першого січня 2025 року.

Якщо законопроєкт прийме Верховна Рада і він вступить в силу, мобільні абоненти повинні будуть дати операторам свої особисті дані. У цьому випадку, вважають автори, шахраям стане важче реалізовувати схеми на кшталт викрадення або клонування SIM-карти.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button