Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 280 днів. За цей час ми опублікували 23517 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Денис Мельник, Анна Сороколіт   

30 і 31 жовтня в київській бібліотеці імені Вернадського, що біля станції метро «Деміївська», відбудеться прем’єра музичної вистави Opera Lingua від авторів IYOV, GAZ, та Chornobyldorf.

Двогодинна опера розповість про феномен мови, символів і тексту. В лібрето використано традиційні латинські, юдейські та німецькі тексти, уривки з модерної літератури, зокрема Борхеса, Гессе й Гейзінги, а музика об’єднує середньовічні хорали, народний спів, інструментальний театр із відеоаватаром Марії Каллас, шаманськими речитативами та партитурами епохи мистецького руху Fluxus.

Фото: Денис Мельник, Анна Сороколіт

Композитори – Роман Григорів та Ілля Разумейко, засновники лабораторії сучасної опери Opera aperta та фестивалю сучасного мистецтва Porto Franko.

«Opera Lingua в семи книгах – подорож крізь нескінченну “Вавилонську бібліотеку” Хорхе Луїса Борхеса. Нам пощастило створювати цю оперу в абсолютно неповторній архітектурній локації – бібліотеці Вернадського: а основою лібрето для опери стали 15 мільйонів книг однієї з найбільших книгозбірень Східної Європи», – коментують вони.

Роман Григорів та Ілля Разумейко. Фото: Анастасія Тєлікова

Опера складається з семи «книг»:

  1. Bibliophilia / Як складати бібліотеку
  2. Homo ludens / Або стислий путівник по книзі Йогана Гейзінги
  3. Motherland songbook / Як співати пісні рідної землі
  4. Good Girl Gone Bad / Як читати “Fluxus Performance Workbook”
  5. bel canto futuro / Дихання, та прекрасний спів майбутнього
  6. Wind from Podil / Історія мистецтва як помста “просто історії”
  7. The seven Angels / Як читати передостанню книжку

Фото: Денис Мельник, Анна Сороколіт

До постановчої групи долучилися хореографиня Христина Слободянюк, відеооператори Денис Мельник та Анна Сороколіт, художниця Катерина Маркуш, електронний музикант Георгій Потопальський та відеохудожник Дмитро Тентюк.

Ролі виконують семеро артисток: Юлія Алєксєєва, Діана Зябченко, Соломія Кирилова, Марія Потапенко, Христина Слободянюк, Марічка Штирбулова, Назгуль Шукаєва. Оркестр складатимуть солісти Національного Ансамблю «Київської камерати» та диригент Роман Григорів.

Квиток зараз коштує 500 гривень.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button