Києво-Могилянська академія планує створити технопарк на Печерську
Після реновації будівля зможе вмістити близько 40 компаній-резидентів, а також коворкінг для студентів.
Після реновації будівля зможе вмістити близько 40 компаній-резидентів, а також коворкінг для студентів.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 304 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: Олександр Бондаренко
Києво-Могилянська академія планує створити технопарк на Печерську, повідомляє директор НДО «Бюро інвестиційних програм» Олександр Бондаренко, випускник НаУКМА.
Попередньо під приміщення обрали п’ятиповерховий навчальний корпус на вулиці Глазунова, 2/4, що на Печерську. Загальна площа будівлі – 1 785 м². Однак локація ще може змінитися — триває оцінка обраної будівлі та розгляд альтернативних варіантів.
На відновлення будівлі та інфраструктури, за попередніми оцінками, буде потрібно приблизно 50 мільйонів гривень.
Після реновації територія може вмістити близько 40 компаній-резидентів та коворкінг для студентів.
У «Могилянці» зазначають, що зараз активно інтегруватися в проєкт зможуть три факультети: ІТ, економічний і правничий.
Проєкт окупатиметься коштом орендних платежів резидентів і додаткових сервісів. За розрахунками, окупність інвестицій може складати сім-вісім років.
Бондаренко орієнтується на приклад технопарку ITU ARI Teknokent при Стамбульському технічному університеті. Структура доходів стамбульського технопарку така: приблизно 50-60% становить оренда. При цьому орендні ставки тут значно нижчі, ніж у звичайних офісних центрах. Якщо середні ставки оренди офісу в Стамбулі становить 30-40 доларів за м², то в технопарку це 15-20 доларів.
Ще 30-40% заробляють на супутніх сервісах: харчування резидентів, паркування, кейтеринг, послуги перекладу, оренда конференц-залів тощо. Також технопарк має можливість отримувати прибуток від успішних стартапів, у які свого часу інвестував, що може скласти ще 10-15% доходів.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті