Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Усі зображення: пресслужба Rolls-Royce

Повністю електричний літак Spirit of Innovation британської компанії Rolls-Royce здійснив перший експериментальний політ.

Випробування пройшли 15 вересня на військовому полігоні в англійському Вілтширі. Політ тривав 15 хвилин. Втім, у пресрелізі компанії не повідомляється, на яку висоту злетів електролітак.

Spirit of Innovation — це одномісний низькоплан із пропелером у носовій частині, який приводиться у рух трьома електричними двигунами YASA загальною потужністю 500 кінських сил. Ті, своєю чергою, живляться від батарей, енергії яких вистачило б на забезпечення енергією 250 домогосподарств. Як видно зі схеми, батареї займають чимало місця в конструкції літака.

Інженери зазначають, що найбільшою проблемою була розробка системи охолодження батарей.

Розробники сподіваються, що Spirit of Innovation зможе літати зі швидкістю понад 480 км/год, що наразі було б рекордом для електролітаків.

Цей електролітак створено у межах проєкту ACCEL, мета якого – прискорити розвиток електричної авіації. Раніше уряд Великої Британії оголосив, що прагнутиме досягнути вуглецевої нейтральності в авіації до 2050 року.

Rolls-Royce заявляє, що співпрацює з найбільшою у Скандинавії авіакомпанією Widerøe щодо постачання повністю електричних пасажирських літаків на ринок авіаперевезень уже до 2026 року.

Спроби створення літаків на електричному двигуні тривають із 1950-х років. Використання батарей замість авіаційного керосину дозволило би скоротити викиди в повітря та зменшити рівень шуму. Однак батареї мають значно меншу енергоємність у порівнянні з авіаційним паливом.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button