Електролітак Rolls-Royce здійснив перший політ (відео)
Spirit of Innovation – одномісний експериментальний літак, завдання якого — побити рекорд швидкості для електролітаків.
Spirit of Innovation – одномісний експериментальний літак, завдання якого — побити рекорд швидкості для електролітаків.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 303 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Усі зображення: пресслужба Rolls-Royce
Повністю електричний літак Spirit of Innovation британської компанії Rolls-Royce здійснив перший експериментальний політ.
Випробування пройшли 15 вересня на військовому полігоні в англійському Вілтширі. Політ тривав 15 хвилин. Втім, у пресрелізі компанії не повідомляється, на яку висоту злетів електролітак.
Spirit of Innovation — це одномісний низькоплан із пропелером у носовій частині, який приводиться у рух трьома електричними двигунами YASA загальною потужністю 500 кінських сил. Ті, своєю чергою, живляться від батарей, енергії яких вистачило б на забезпечення енергією 250 домогосподарств. Як видно зі схеми, батареї займають чимало місця в конструкції літака.
Інженери зазначають, що найбільшою проблемою була розробка системи охолодження батарей.
Розробники сподіваються, що Spirit of Innovation зможе літати зі швидкістю понад 480 км/год, що наразі було б рекордом для електролітаків.
Цей електролітак створено у межах проєкту ACCEL, мета якого – прискорити розвиток електричної авіації. Раніше уряд Великої Британії оголосив, що прагнутиме досягнути вуглецевої нейтральності в авіації до 2050 року.
Rolls-Royce заявляє, що співпрацює з найбільшою у Скандинавії авіакомпанією Widerøe щодо постачання повністю електричних пасажирських літаків на ринок авіаперевезень уже до 2026 року.
Спроби створення літаків на електричному двигуні тривають із 1950-х років. Використання батарей замість авіаційного керосину дозволило би скоротити викиди в повітря та зменшити рівень шуму. Однак батареї мають значно меншу енергоємність у порівнянні з авіаційним паливом.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті