Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 277 днів. За цей час ми опублікували 23486 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Scanpix

Україна планує зменшити викиди на 65% до 2030 року. Водночас Європейський Союз поставив перед собою ціль – 55%. Про це заявив міністр економіки Олексій Любченко під час зустрічі з комісаром Європейської Комісії з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюсом Сінкявічюсом. За його словами, Україна поділяє цілі ЄС у кліматичній політиці та заходи в рамках Європейського Зеленого Курсу.

Плани зі зменшення викидів входять до національної економічної стратегії. Вона визначає одним з орієнтирів економічної політики декарбонізацію економіки, зокрема, шляхом розвитку циркулярної економіки.

Організація Climate Action Tracker проаналізувала кліматичні цілі 36 країн світу щодо кількості викидів вуглекислого газу до 2030 року. У звіті йдеться, що Україна разом із 14 країнами робить «вкрай недостатньо», щоб протидіяти змінам клімату. Водночас щодо України експерти помітили дещо позитивну тенденцію: попередні кліматичні цілі означали, що наша країна робить «надзвичайно недостатньо».

Крім того, українські вугільні електростанції відповідальні за більшість викидів у повітря у Європі. У звіті аналітичного центру Ember йдеться, що українські вугільні електростанції відповідальні за 72% викидів PM10. До топ-10 забруднювачів увійшли вісім українських електростанцій, на першому місці Курахівська теплова електростанція. А у першій тридцятці зазначені 18 українських ТЕС.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button