Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Олена Ангелова

26 вересня на Михайлівській площі у Києві відбудеться Кліматичний марш, який організовує громадська організація «Екодія».

Організатори пояснюють, що цього літа світ ще сильніше відчув наслідки кліматичної кризи, такі як повені в Європі, Китаї та Індії, лісові пожежі в Туреччині та Греції, теплові хвилі в Канаді й на європейському півдні тощо. Кліматичну кризу також відчувають в Україні. Зокрема, у Запорізькій області фіксують смерчі, Одесу, Дніпро, Київ та інші міста заливають повені, пилова хмара з Сахари накриває всю країну, липень у столиці вкотре б’є температурні рекорди.

Учасники Кліматичного маршу вимагатимуть від влади збільшити фінансування у держбюджеті на заходи зі скорочення викидів парникових газів та адаптації до зміни клімату. Серед інших вимог – відмовитись від дотацій у збиткову вугільну галузь, закласти кошти у підвищення енергоефективності будівель та на розвиток системи державного моніторингу якості повітря.

Ініціатори просять не приносити на акцію політичну символіку та логотипи бізнес-компаній. На марші можуть бути присутні лише логотипи неприбуткових організацій, ініціатив та рухів, які працюють в темах, дотичних до зміни клімату та екологічних питань.

Цього дня марш також відбудеться і в інших містах України: Миколаїв, Чорноморськ, Львів, Запоріжжя, Дніпро, Рівне, Вознесенськ, Ужгород, Хмельницький, Кропивницький. Список міст доповнюється.

Попередній марш 2019 року зібрав на вулицях Києва більше двох тисяч учасників. Він став найбільшою кліматичною акцією за всю історію України.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button