Британія дозволила в’їзд вакцинованим, — але тільки тим, хто щепився у багатших країнах
Так, ті, хто щепився AstraZeneca, Pfizer, Moderna та Janssen в Україні, не вважаються вакцинованими і мусять відбувати 10-денний карантин.
Так, ті, хто щепився AstraZeneca, Pfizer, Moderna та Janssen в Україні, не вважаються вакцинованими і мусять відбувати 10-денний карантин.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
З минулої п’ятниці, 17 вересня, Велика Британія дозволила в’їзд вакцинованим мандрівникам, але тільки тим, хто щепився у країнах з певного переліку, повідомляє The Guardian.
Так, за новими правилами, від карантину по прибутті з країн жовтого списку звільняються повністю вакциновані такими вакцинами, як AstraZeneca, Pfizer, Moderna та Janssen, — але якщо тільки вони щепилися у США, Австралії, Новій Зеландії, Південній Кореї, Японії, Євросоюзі та ще в кількох країнах, які, за дещо застарілою термінологією, звикли відносити до «країн першого світу».
Ті, хто пройшов повний курс вакцинації в інших країнах — зокрема в Україні — не вважаються вакцинованими і мусять відбувати 10-денний карантин, навіть якщо прибувають із країн жовтого списку.
Така політика викликала хвилю обурення у світі. Дипломати назвали нові правила дискримінаційними.
«Як сталося, що Файзер, Модерна або Астра Зенека, якою людина щепилася у Південній Америці, є недостатньою підставою для в’їзду? Не можу зрозуміти логіку, яка за цим стоїть, — ясно лише, що це дуже, дуже, дуже несправедливо», – обурюється дипломат однієї з південноамериканських країн.
Інший дипломат, із західної Африки звертає увагу на те, що правила не лише дискримінаційні, але передусім формують небезпечний меседж.
«Весь світ бореться з антивакцинаторськими настроями. Поширюється багато різноманітних фейків. І коли кажуть, що не визнаватимуть вакцини з Африки, то таким чином підкріплюють всі ці теорії (змови). Це зрештою призведе до того, що пандемія триватиме довше», – застерігає він.
Парадокс полягає й у тому, що Велика Британія є одним із найбільших постачальників ініціативи COVAX, спрямованої на забезпечення рівного доступу до вакцин. А тепер Британія заявляє, що не визнаватиме ті самі вакцини, що вона надіслала.
Особливо новими правилами розчаровані члени сімей, які виявилися розділеними через пандемію COVID-19. Так, Андре Сікейра, 40-річний спеціаліст з тропічних захворювань із Ріо-де-Жанейро, сподівався вперше за довгий час побачити свого сина, який живе в Лондоні. Бразилія зараз у червоному списку. Тож він мусить відбути спершу 10-денний карантин у «жовтій» країні, а потім ще 10 днів після прибуття до Великої Британії, навіть будучи повністю вакцинованим. Він зауважує, що, наприклад, для вакцини проти жовтої гарячки таких розрізнень немає.
Професорка Хелен Ріс з ООН, яка керує регіональним відділом імунізації в Африці, також наголошує, що факт вакцинації, скажімо, від поліомієліту лишається фактом, навіть якщо зроблений у Пакистані. Якщо ж вакцини проти COVID-19 недостатньо добре захищають від нових штамів, таких як дельта, то це відбувається в усьому світі, а не в окремих країнах.
В уряді Великої Британії заявили, що «сертифікати про вакцинацію мусять відповідати певним критеріям». Однак реагуючи на обурення, уряд став потроху визнавати сертифікати. Так, днями домовилися про визнання ковідних паспортів Кенії.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті