Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 283 днів. За цей час ми опублікували 23536 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: unsplash.com

У Берліні, де 84% містян винаймають житло, хочуть передати під контроль уряду квартири у найбільших орендодавців для захисту доступного житла. Про це пише Bloomberg.

Берлінці вже провели рекомендаційний референдум, а 26 вересня пройшло вирішальне голосування. У разі прийняття пропозиції 226 тисяч квартир перейдуть у державну власність. У той час як міста по всьому світу борються з аналогічною кризою доступного житла, електорат Берліна буде першим, хто проголосує за можливі заходи з повернення власності державі.

Опитування показують, що більшість берлінців проголосують за експропріацію. Але навіть якщо жителі схвалять це рішення, його реалізація буде покладена на наступний уряд Берліна. Водночас соціал-демократи, чиї кандидати зараз набирають найбільшу кількість голосів на виборах, виступають проти кампанії. 17 вересня Берлін уклав угоду з викупу 14 750 квартир за 2,46 мільярда євро у компаній Deutsche Wohnen і Vonovia.

У місті, яке сьогодні відчуває гостру нестачу житла, кампанія набрала обертів на початку цього року. До цього Конституційний суд Німеччини скасував замороження орендної плати, запроваджене керівною лівою коаліцією Берліна. Але, попри широку підтримку, прагнення до експропріації зустрічає сильний опір – не в останню чергу з боку приватних компаній.

Ефект від цієї компанії можна побачити на прикладі району Kottbusser Tor, який був істотно перебудований в 1960-х і 1970-х роках. Там фактично розташовувався центр турецької громади Берліна. Центральне розташування району останнім часом стало привабливим варіантом для молодих людей, що переїжджають в Берлін. З 2010 року середня орендна плата там зросла на 86% і більшість турецьких сімей виїхала з району. Один з місцевих жителів, називає це «явним витісненням».

Крім того, скарги орендарів цих приватних будинків, які раніше перебували у державній власності, стосуються не тільки підвищення орендної плати, але і поганого обслуговування. Наприклад, під час різкого похолодання в лютому 2021 року біля 240 квартир не опалюється.

Активісти прагнуть скористатися статтею 15 конституції Німеччини, яка дозволяє державі викуповувати приватні підприємства для суспільного блага. У разі прийняття рішення, парламент міста повинен буде розглянути не тільки юридичну здійсненність плану, але і розмір компенсації цим компаніям за відчужену власність. За попередніми оцінками, вартість буде приблизно від 29 до 39 мільярдів євро. Противники пропозиції стверджують, що гроші краще витратити на будівництво нових будинків.

Експерти стверджують, що місту потрібно 20 тисяч нових будинків щорічно для розміщення зростаючого населення.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button