Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 303 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Kees Hummel   

19 вересня в Амстердамі відкрили Меморіал Імен, присвячений пам’яті жертв Голокосту. Проєкт розробляла Studio Libeskind спільно з місцевим архітектурним бюро Rijnboutt, повідомляє Dezeen.

Меморіал розміщено на Веесперстраат неподалік від Єврейського культурного кварталу. Ця нова споруда покликана вшанувати пам’ять 102 тисяч євреїв та ромів, яких нацисти вбили в Нідерландах під час Другої світової війни.

Чимало з цих жертв невідомо де поховані. Саме тому було вирішено збудувати меморіал зі 102 тисяч цеглин, на кожній з яких вигравіювано ім’я загиблої людини.

Ще тисячу цеглин залишили безіменними, щоб ушанувати пам’ять тих, чиї імена невідомі.

Цегляні стіни увінчують геометричні конструкції з неіржавної сталі з дзеркальною поверхнею. Дзеркальні об’єми спроєктували так, аби створювати враження, що вони висять у повітрі. За задумом авторів проєкту, цей розрив символізує перервану історію нідерландського народу.

Дзеркальні конструкції в плані формують напис на івриті לזכר, що означає In memoriam — «У пам’ять».

Простір між стінами заповнили гравійним покриттям, монолітними кам’яними лавами та деревами.

Студія американського архітектора Даніеля Лібескінда, польського єврея за походженням, раніше проєктувала меморіали Голокосту в США та Канаді та єврейські музеї в Берліні, Копенгагені, Сан-Франциско, Лісабоні.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button