Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Kees Hummel   

19 вересня в Амстердамі відкрили Меморіал Імен, присвячений пам’яті жертв Голокосту. Проєкт розробляла Studio Libeskind спільно з місцевим архітектурним бюро Rijnboutt, повідомляє Dezeen.

Меморіал розміщено на Веесперстраат неподалік від Єврейського культурного кварталу. Ця нова споруда покликана вшанувати пам’ять 102 тисяч євреїв та ромів, яких нацисти вбили в Нідерландах під час Другої світової війни.

Чимало з цих жертв невідомо де поховані. Саме тому було вирішено збудувати меморіал зі 102 тисяч цеглин, на кожній з яких вигравіювано ім’я загиблої людини.

Ще тисячу цеглин залишили безіменними, щоб ушанувати пам’ять тих, чиї імена невідомі.

Цегляні стіни увінчують геометричні конструкції з неіржавної сталі з дзеркальною поверхнею. Дзеркальні об’єми спроєктували так, аби створювати враження, що вони висять у повітрі. За задумом авторів проєкту, цей розрив символізує перервану історію нідерландського народу.

Дзеркальні конструкції в плані формують напис на івриті לזכר, що означає In memoriam — «У пам’ять».

Простір між стінами заповнили гравійним покриттям, монолітними кам’яними лавами та деревами.

Студія американського архітектора Даніеля Лібескінда, польського єврея за походженням, раніше проєктувала меморіали Голокосту в США та Канаді та єврейські музеї в Берліні, Копенгагені, Сан-Франциско, Лісабоні.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button