У будинку зі зміями на Великій Житомирській розбирають дах. Що відбувається?
У межах реконструкції планують відновити оригінальний вигляд будівлі, адже останній поверх був добудований у радянські часи.
У межах реконструкції планують відновити оригінальний вигляд будівлі, адже останній поверх був добудований у радянські часи.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 303 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
У Києві почалась реконструкція занедбаної пам’ятки архітектури на вулиці Великій Житомирській, 32, відомої, як будинок зі зміями. Фото опублікував Ельдар Сарахов.
Артем Прощенко, котрий зараз є архітектором проєкту, розповів, що зараз останній поверх знімають, бо він був надбудований у радянські часи. Також у ході робіт відновлять втрачені декоративні елементи. Замість нього буде мансардний поверх. Реконструювати будівлю будуть за проєктом, представленим ще у 2019 році. Функціональне призначення будівлі також не змінилось – це буде офісне приміщення.
У 2010 році будинок придбало ТОВ «Акваплаз». Нові власники планували переоблаштувати його під готель, добудувати декілька поверхів та мансарду, а під землею вирити паркінг. Саме з цього часу почався видимий занепад будівлі.
Згодом будівлю викупив Богдан Батрух, генеральний директор компанії B&H film distribution. Головна архітекторка проєкту Вероніка Лисенкова запевняла, що фірма відновить все, що було втрачено, як в екстер’єрі, так і в інтер’єрі. В будівлі, за словами гендиректора Богдана Батруха, мала проводитись лише реставрація.
Читайте також: Друге народження. Як виглядатиме відреставрований київський «Будинок зі зміями»?
«Будинок зі зміями та каштанами» – одна з будівель архітектора Ігнатія Ледоховського, якого ще називають «батьком київського модерну». У 1911 році він збудував цей прибутковий будинок для київської купчині Софії Чоколової. Його фасад прикрашали змії, що обвивалися навколо каштанового листя, жіночі фігури і навіть дитина верхи на гусці.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті