Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах


У Києві почалась реконструкція занедбаної пам’ятки архітектури на вулиці Великій Житомирській, 32, відомої, як будинок зі зміями. Фото опублікував Ельдар Сарахов.

Артем Прощенко, котрий зараз є архітектором проєкту, розповів, що зараз останній поверх знімають, бо він був надбудований у радянські часи. Також у ході робіт відновлять втрачені декоративні елементи. Замість нього буде мансардний поверх. Реконструювати будівлю будуть за проєктом, представленим ще у 2019 році. Функціональне призначення будівлі також не змінилось – це буде офісне приміщення.

У 2010 році будинок придбало ТОВ «Акваплаз». Нові власники планували переоблаштувати його під готель, добудувати декілька поверхів та мансарду, а під землею вирити паркінг. Саме з цього часу почався видимий занепад будівлі.

Згодом будівлю викупив Богдан Батрух, генеральний директор компанії B&H film distribution. Головна архітекторка проєкту Вероніка Лисенкова запевняла, що фірма відновить все, що було втрачено, як в екстер’єрі, так і в інтер’єрі. В будівлі, за словами гендиректора Богдана Батруха, мала проводитись лише реставрація.

Читайте також: Друге народження. Як виглядатиме відреставрований київський «Будинок зі зміями»?

«Будинок зі зміями та каштанами» – одна з будівель архітектора Ігнатія Ледоховського, якого ще називають «батьком київського модерну». У 1911 році він збудував цей прибутковий будинок для київської купчині Софії Чоколової. Його фасад прикрашали змії, що обвивалися навколо каштанового листя, жіночі фігури і навіть дитина верхи на гусці.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button