Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Наймолодший учасник Рома, вісім років, закликає робити міста комфортнішими. Фото: facebook.com/MayorsSummit.ua

28 вересня в UNIT City в Києві вчетверте відбувся Міжнародний саміт мерів, в якому взяли участь понад 130 учасників з України, Німеччини, США, Португалії, Албанії. Серед них – очільники міст, експерти, представники бізнесу та влади.

Зокрема, в саміті брали участь понад 50 міських голів, зокрема мери Хмельницького, Миколаєва, Тернополя, Івано-Франківська, Львова, Маріуполя, Жовкви, Одеси, Новоград-Волинського, Чорткова й албанської Тирани.

Темою цьогорічного саміту, організованого Western NIS Enterprise Fund, стали виклики, пред якими міста постали під час пандемії коронавірусу.

Мер Тирани Еріон Веліай у своїй презентації розкритикував автомобілецентризм.

«Раніше в центрі мого міста був монумент диктатору. Зараз в центрі міста новий диктатор – автомобіль. Вони диктують нам умови того, як будувати міста. Проте автомобілі не повинні мати голосу – вони не платять податки. То чому ми обслуговуємо їх? Лише 25% населення є власниками автомобілів, тоді чому 90% доріг є для них?», – заявив мер столиці Албанії.

Мер Тирани Еріон Веліай. Фото: facebook.com/MayorsSummit.ua

Мер Миколаєва Олександр Сенкевич розповів про співпрацю міста з бізнесом. Він повідомив, що Миколаївський глиноземний завод вклав 155 мільйонів гривень і за півроку побудував окремий модульний госпіталь. У цій лікарні пройшло лікування 2319 осіб. Крім того, місцевий бізнес допомагав здійснювати доставку продуктів та медикаментів людям, які не могли самостійно виходити з дому.

Володимир Шматько, мер Чорткова, Тернопільська область, зазначив, що одним із викликів пандемії став пошук спеціалістів. Тому місто запровадило програму, яка компенсувала експертам кошти за орендоване житло.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків заявив, що найбільшою проблемою став комунальний транспорт. Тут він не працював найдовше під час локдаунів. «Тому ми вирішили, що весь транспорт має бути комунальним і закупили низку автобусів, які нам дуже допомогли… Нам вдалося реалізувати електронний квиток, що допомогло залучати в бюджет вдвічі більше коштів від їх продажу», – зазначив Марцінків.

Торік на саміті мери Хмельницького, Полтави та Житомира розповіли про те, як дають раду з коронавірусною кризою.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button