«Зараз в місті новий диктатор – автомобіль». Про що говорили на Саміті мерів у Києві?
У 4-му Міжнародному саміті мерів взяли участь понад 50 міських голів.
У 4-му Міжнародному саміті мерів взяли участь понад 50 міських голів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
28 вересня в UNIT City в Києві вчетверте відбувся Міжнародний саміт мерів, в якому взяли участь понад 130 учасників з України, Німеччини, США, Португалії, Албанії. Серед них – очільники міст, експерти, представники бізнесу та влади.
Зокрема, в саміті брали участь понад 50 міських голів, зокрема мери Хмельницького, Миколаєва, Тернополя, Івано-Франківська, Львова, Маріуполя, Жовкви, Одеси, Новоград-Волинського, Чорткова й албанської Тирани.
Темою цьогорічного саміту, організованого Western NIS Enterprise Fund, стали виклики, пред якими міста постали під час пандемії коронавірусу.
Мер Тирани Еріон Веліай у своїй презентації розкритикував автомобілецентризм.
«Раніше в центрі мого міста був монумент диктатору. Зараз в центрі міста новий диктатор – автомобіль. Вони диктують нам умови того, як будувати міста. Проте автомобілі не повинні мати голосу – вони не платять податки. То чому ми обслуговуємо їх? Лише 25% населення є власниками автомобілів, тоді чому 90% доріг є для них?», – заявив мер столиці Албанії.
Мер Миколаєва Олександр Сенкевич розповів про співпрацю міста з бізнесом. Він повідомив, що Миколаївський глиноземний завод вклав 155 мільйонів гривень і за півроку побудував окремий модульний госпіталь. У цій лікарні пройшло лікування 2319 осіб. Крім того, місцевий бізнес допомагав здійснювати доставку продуктів та медикаментів людям, які не могли самостійно виходити з дому.
Володимир Шматько, мер Чорткова, Тернопільська область, зазначив, що одним із викликів пандемії став пошук спеціалістів. Тому місто запровадило програму, яка компенсувала експертам кошти за орендоване житло.
Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків заявив, що найбільшою проблемою став комунальний транспорт. Тут він не працював найдовше під час локдаунів. «Тому ми вирішили, що весь транспорт має бути комунальним і закупили низку автобусів, які нам дуже допомогли… Нам вдалося реалізувати електронний квиток, що допомогло залучати в бюджет вдвічі більше коштів від їх продажу», – зазначив Марцінків.
Торік на саміті мери Хмельницького, Полтави та Житомира розповіли про те, як дають раду з коронавірусною кризою.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті