Страйкують кранівники кількох будівництв: вимагають підняти оплату до 150 грн за годину
1 жовтня 2021 року будівельники двох будмайданчиків у Києві від самого ранку не приступили до роботи на знак протесту.
1 жовтня 2021 року будівельники двох будмайданчиків у Києві від самого ранку не приступили до роботи на знак протесту.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 126 днів. За цей час ми опублікували 25021 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Машиністи й машиністки баштових кранів на будівництві ЖК «Метрополь» (Велика Васильківська 91-93) вимагають від керівництва будівельної компанії ТБК АЛЬТІС погасити заборгованість по заробітній платі, що тягнеться з липня, і підняти оплату до 150 грн/год (зараз вона становить 100 грн/год).
За словами голови Профспілки будівельників України Василя Андрєєва, кранівники вимагають підняти зарплату з листопада минулого року, але все, чого вдалося домогтися — збільшення погодинної оплати на 10 гривень у травні 2021 року.
«Вони не сприймають наші вимоги серйозно, тому ми вирішили показати згуртованість колективу і організували страйк. Ми вийшли на роботу, але не починали працювати рівно 150 хвилин — цифру обрали символічну, бо саме такої оплати за годину ми вимагаємо. Ми хочемо показати приклад боротьби за покращення умов праці всім кранівникам України», — коментує Василь.
Керівництво ТБК АЛЬТІС відмовилось коментувати страйк журналістам «Хмарочоса».
О восьмій ранку першого жовтня працівники спинили роботу, посилаючись на багаточисельні несправності та порушення техніки безпеки й охорони праці, яких на будівництві чимало. Кранівники інших міст України висловили солідарність страйку на будмайданчика Києва.
Окремою вимогою кранівників до ТБК АЛЬТІС є переведення їх на повністю офіційну «білу» зарплатню. За словами організаторів страйку, зараз на будмайданчиках України люди працюють по 200-250 годин на місяць, отримуючи за це мінімальну заробітну плату і решту в конверті.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті