У Львові збудують крематорій. Як він виглядатиме?
Переможцями архітектурного конкурсу стала команда архітекторів із Маріуполя.
Переможцями архітектурного конкурсу стала команда архітекторів із Маріуполя.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Львові визначили переможців архітектурного конкурсу на проєкт крематорію, повідомляє пресслужба міської ради.
Ними стала команда архітекторів із Маріуполя, які зараз працюють в Берліні: Павло Заботін, Любов Копейкіна, Віктор Копейкін і Олена Кобец.
«Ми як журі конкурсу були вражені цією роботою і підтримали її одноголосно. Надзвичайно стриманий, мінімалістичний і глибокий образ. Будівля працює просторово і ідеально вписана в контекст. Окрім того, це було чи не найбільш раціональне вирішення в аспекті вартості та простоти реалізації серед всіх запропонованих. Професійна робота від українських архітекторів, що працюють у найкращих архітектурних офісах Європи», – прокоментував головний архітектор міста Антон Коломєйцев.
Торік міськрада погодила будівництво крематорію на двох гектарах на території Голосківського кладовища.
Наразі з 12 цвинтарів Львова працює лише Голосківський, на решті дозволяють хоронити лише родичів похованих. Щоб полегшити проблему критичного браку місць для поховання планують збудувати крематорій і в перспективі розширити до 10 гектарів Голосківське кладовище та до 16 гектарів – Сихівське, зауважує Львівський портал.
Зараз в Україні працюють лише три крематорії: у Києві, Харкові та Одесі.
Проти будівництва крематорію у Львові виступали деякі консервативні діячі. Так, депутат міської ради Руслан Кошулинський запевняв, що «90% львів’ян є християнами, де немає традиції кремації».
Водночас результати соцопитування показали, що понад 50% мешканців Львова не проти крематорію. Переваги кремації бачать у нижчій вартості послуг і менших корупційних ризиках. Традиційне поховання зараз коштує від 18 тисяч гривень, натомість кремація тіла – приблизно 5 тисяч гривень.
При цьому капелан Львівської міськради отець Павло Дроздяк (УГКЦ) заявив, що посадовцям та депутатам не варто вплутувати церкву у баталії навколо будівництва крематорію, адже це – компетенція міста.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті