У Львові збудують крематорій. Як він виглядатиме?
Переможцями архітектурного конкурсу стала команда архітекторів із Маріуполя.
Переможцями архітектурного конкурсу стала команда архітекторів із Маріуполя.
Всі зображення: Павло Заботін, Любов Копейкіна, Віктор Копейкін і Олена Кобец
У Львові визначили переможців архітектурного конкурсу на проєкт крематорію, повідомляє пресслужба міської ради.
Ними стала команда архітекторів із Маріуполя, які зараз працюють в Берліні: Павло Заботін, Любов Копейкіна, Віктор Копейкін і Олена Кобец.
«Ми як журі конкурсу були вражені цією роботою і підтримали її одноголосно. Надзвичайно стриманий, мінімалістичний і глибокий образ. Будівля працює просторово і ідеально вписана в контекст. Окрім того, це було чи не найбільш раціональне вирішення в аспекті вартості та простоти реалізації серед всіх запропонованих. Професійна робота від українських архітекторів, що працюють у найкращих архітектурних офісах Європи», – прокоментував головний архітектор міста Антон Коломєйцев.
Торік міськрада погодила будівництво крематорію на двох гектарах на території Голосківського кладовища.
Наразі з 12 цвинтарів Львова працює лише Голосківський, на решті дозволяють хоронити лише родичів похованих. Щоб полегшити проблему критичного браку місць для поховання планують збудувати крематорій і в перспективі розширити до 10 гектарів Голосківське кладовище та до 16 гектарів – Сихівське, зауважує Львівський портал.
Зараз в Україні працюють лише три крематорії: у Києві, Харкові та Одесі.
Проти будівництва крематорію у Львові виступали деякі консервативні діячі. Так, депутат міської ради Руслан Кошулинський запевняв, що «90% львів’ян є християнами, де немає традиції кремації».
Водночас результати соцопитування показали, що понад 50% мешканців Львова не проти крематорію. Переваги кремації бачать у нижчій вартості послуг і менших корупційних ризиках. Традиційне поховання зараз коштує від 18 тисяч гривень, натомість кремація тіла – приблизно 5 тисяч гривень.
При цьому капелан Львівської міськради отець Павло Дроздяк (УГКЦ) заявив, що посадовцям та депутатам не варто вплутувати церкву у баталії навколо будівництва крематорію, адже це – компетенція міста.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті