Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 274 днів. За цей час ми опублікували 23472 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: пресслужба КМДА

Міністерство культури просить перерозподілити 11 мільйонів гривень на створення Меморіального музею пам’яті жертв Бабиного Яру та п’ять мільйонів гривень на утримання Гостиного двору на Подолі. Відповідні листи відомства до бюджетного комітету Верховної Ради опублікував нардеп Олексій Гончаренко.

Він зазначив, що фінансування «Великої реставрації» опинилося під загрозою. На проєкт мали виділити мільярд гривень коштом плати за ліцензії на азартні ігри та проведення лотерей, але зібрали тільки 2% від необхідної суми. Тепер, щоб профінансувати «Велику реставрацію», треба перерозподіляти кошти з інших бюджетних програм.

У КМДА сьогодні заявили, що Мінкульт «ігнорує офіційні звернення щодо планових заходів для збереження Гостиного двору».

«Велика реставрація» є відгалуженням програми «Велике будівництво», яка передбачає проведення робіт із реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, зокрема замках, фортецях, палацах, музеях.

У червні Фонд державного майна передав Гостиний двір до сфери управління Міністерства культури. Проти цього виступав міський голова Віталій Кличко, адже місто планувало взяти будівлю на свій баланс.

Гостиний двір з 1994 року перебував в оренді компанії «Укрреставрація». У 2011 році прем’єр-міністр Микола Азаров виключив будівлю зі списку пам’яток архітектури, а наступного року КМДА дозволила девелоперу «реконструювати» Гостиний двір під торговельно-офісний центр. Кияни та активісти виступили з акціями протесту проти перебудови й окупували внутрішній двір. У 2014-2018 роках суди скасували дозволи на виконання будівельних робіт, було розірвано договір оренди, відновлено охоронний статус пам’ятки та повернуто будівлю державі.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button