Під Парижем від наркозалежних огородилися стіною. Але чомусь це не допомогло
Паризька поліція зазвичай діє перевіреним способом: просто розганяє наркозалежних, і ті переміщаються до іншого місця.
Паризька поліція зазвичай діє перевіреним способом: просто розганяє наркозалежних, і ті переміщаються до іншого місця.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 303 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Протест проти стіни у Пантені. Кадр із репортажу l’Humanité
У французькому муніципалітеті Пантен, відмежованому від Парижа кільцевою дорогою, спорудили стіну зі шлакоблоків, щоб у цьому місці не збиралися наркозалежні, повідомляє Bloomberg CityLab.
В районі тунелю, який проходить під дорогою та сполучає Пантен із 19-м округом Парижа, збиралися десятки курців креку — дешевого різновиду кокаїну для куріння. Крек розповсюджується у вигляді твердих брикетів по 17 євро за штуку. Він став дуже популярним наркотиком на північному сході Парижа та в департаменті Сена-Сен-Дені, відколи вперше потрапив сюди ще у 1980-х. Вважається, що крек викликає значно більшу залежність, ніж кокаїн, а також завдає більшої шкоди здоров’ю.
Тунель до спорудження стіни. Кадр із репортажу l’Humanité
Споживачі креку, які збираються групами у парках та інших громадських місцях, є давньою проблемою для влади Іль-де-Франс. Поліція зазвичай діє перевіреним — власне, перевірено неефективним — способом: просто розганяє наркозалежних, і ті переміщаються до іншого місця.
Бульвар Періферік (кільцева дорога), який розділяє Пантен і Париж. Кадр із репортажу l’Humanité
Так сталося й у випадку тунелю в Пантені. Поліція сподівалася, що перекриє стіною перехід через дорогу для курців креку, й ті посунуться у віддаленіше місце, де менше перехожих. Але сталося не так: наркоспоживачі чомусь не зникли, а стали просто обходити стіну (обхідні шляхи є відразу за кілька метрів) і збиратися трохи далі.
Карикатура на тему стіни в Пантені: «Протикрековий мур»: поліція не справляється, треба більше лопаток
Місцеві жителі охрестили стіну «Стіною сорому» й уже влаштували не одну маніфестацію, вимагаючи вирішувати проблему вживання креку на вулицях в інший спосіб. Мер Пантена Бертран Керн розлючений — він заявив, що уряд просто «витирає ноги» об департамент Сена-Сен-Дені. За його словами, ця стіна лише додає проблем місту, яке й так вважається одним із найбідніших у Франції за доходами на душу населення. Зокрема, блокування тунелю ще більше сегрегувало територію, відрізану від столиці окружним бульваром Періферік.
Карикатура на тему стіни в Пантені. «Берлінський мур між Парижем і Пантеном». Напис на віконці: «Пункт пропуску наркоманів»
Паризька мерія намагалася вирішити проблему не лише переміщуючи наркоспоживачів туди-сюди. У 2019 році запустили програму, яка передбачала, зокрема, облаштування пунктів для безпечного вживання наркотиків. Такі пункти, які є у багатьох містах Європи, дозволяють наркозалежним вжити дозу в чистому місці та скористуватися одноразовими шприцами тощо. Це знижує ризики зараження ВІЛ і гепатитами, а також ризики передозування. У Португалії у таких пунктах навіть видавали дози перевірених опіатів.
Однак зараз у Франції є лише два таких пункти — в 10-му окрузі Парижа та у Страсбурзі. Для порівняння, у сусідній Швейцарії таких пунктів 12 (при тому, що кількість населення двох країн відрізняється майже у вісім разів), і їх почали відкривати ще у 1986 році.
Карикатура на тему стіни в Пантені. Написи на стінах: «безпритульні», «наркозалежні», «мігранти», «бідні». Репліка політика: «Це найкраще місто на світі!»
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті