Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Протест проти стіни у Пантені. Кадр із репортажу l’Humanité

У французькому муніципалітеті Пантен, відмежованому від Парижа кільцевою дорогою, спорудили стіну зі шлакоблоків, щоб у цьому місці не збиралися наркозалежні, повідомляє Bloomberg CityLab.

В районі тунелю, який проходить під дорогою та сполучає Пантен із 19-м округом Парижа, збиралися десятки курців креку — дешевого різновиду кокаїну для куріння. Крек розповсюджується у вигляді твердих брикетів по 17 євро за штуку. Він став дуже популярним наркотиком на північному сході Парижа та в департаменті Сена-Сен-Дені, відколи вперше потрапив сюди ще у 1980-х. Вважається, що крек викликає значно більшу залежність, ніж кокаїн, а також завдає більшої шкоди здоров’ю.

Тунель до спорудження стіни. Кадр із репортажу l’Humanité

Споживачі креку, які збираються групами у парках та інших громадських місцях, є давньою проблемою для влади Іль-де-Франс. Поліція зазвичай діє перевіреним — власне, перевірено неефективним — способом: просто розганяє наркозалежних, і ті переміщаються до іншого місця.

Бульвар Періферік (кільцева дорога), який розділяє Пантен і Париж. Кадр із репортажу l’Humanité

Так сталося й у випадку тунелю в Пантені. Поліція сподівалася, що перекриє стіною перехід через дорогу для курців креку, й ті посунуться у віддаленіше місце, де менше перехожих. Але сталося не так: наркоспоживачі чомусь не зникли, а стали просто обходити стіну (обхідні шляхи є відразу за кілька метрів) і збиратися трохи далі.

Карикатура на тему стіни в Пантені: «Протикрековий мур»: поліція не справляється, треба більше лопаток

Місцеві жителі охрестили стіну «Стіною сорому» й уже влаштували не одну маніфестацію, вимагаючи вирішувати проблему вживання креку на вулицях в інший спосіб. Мер Пантена Бертран Керн розлючений — він заявив, що уряд просто «витирає ноги» об департамент Сена-Сен-Дені. За його словами, ця стіна лише додає проблем місту, яке й так вважається одним із найбідніших у Франції за доходами на душу населення. Зокрема, блокування тунелю ще більше сегрегувало територію, відрізану від столиці окружним бульваром Періферік.

Карикатура на тему стіни в Пантені. «Берлінський мур між Парижем і Пантеном». Напис на віконці: «Пункт пропуску наркоманів»

Паризька мерія намагалася вирішити проблему не лише переміщуючи наркоспоживачів туди-сюди. У 2019 році запустили програму, яка передбачала, зокрема, облаштування пунктів для безпечного вживання наркотиків. Такі пункти, які є у багатьох містах Європи, дозволяють наркозалежним вжити дозу в чистому місці та скористуватися одноразовими шприцами тощо. Це знижує ризики зараження ВІЛ і гепатитами, а також ризики передозування. У Португалії у таких пунктах навіть видавали дози перевірених опіатів.

Однак зараз у Франції є лише два таких пункти — в 10-му окрузі Парижа та у Страсбурзі. Для порівняння, у сусідній Швейцарії таких пунктів 12 (при тому, що кількість населення двох країн відрізняється майже у вісім разів), і їх почали відкривати ще у 1986 році.

Карикатура на тему стіни в Пантені. Написи на стінах: «безпритульні», «наркозалежні», «мігранти», «бідні». Репліка політика: «Це найкраще місто на світі!»

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button