Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 282 днів. За цей час ми опублікували 23532 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: gettyimages

У лондонському пабі The Trade-Inn гості можуть оплачувати страви та напої, здаючи непотрібні електронні пристрої. Про це повідомляє видання Euronews.

Всього в барі приймають близько 14 тисяч видів техніки. Акція діє за підтримки компанії Spring, яка розмістила в країні понад тисячу автоматів для збору електронних відходів. Отриману таким чином техніку ремонтують і роблять придатною для подальшого використання.

За словами представників організації, до 2024 року Велика Британія може вийти на перше місце в світі за обсягом виробництва технологічного сміття, обігнавши нинішнього лідера – Норвегію. Щорічно в країні викидають близько 1,6 мільйона тонн електронних пристроїв. Вартості даного обсягу відходів вистачило б, щоб купити кожному британцеві вісім пінт (понад 4,5 літра) пива.

Наразі більша частина електронного сміття в Великій Британії вивозиться на звалища або спалюється. За підрахунком експертів, в кожному з домогосподарств країни зберігається приблизно 20 непотрібних одиниць техніки.

Дослідники Форуму по утилізації відходів електронного та електричного обладнання підрахували, що цього року люди викинуть 57,4 мільйона тонн подібного сміття. Вони наголошують, що життєвий цикл електроніки коротшає. Зокрема, пристрої швидко потрапляють на звалища, бо експлуатуються недовго і не завжди піддаються ремонту. Водночас зростає обсяг продажів електроніки – на 3% щорічно.

У березні в Європейському Союзі набув чинності закон, згідно з яким гарантія на побутову техніку має становити не менше десять років. Щороку в ЄС утворюється в середньому 16 кілограмів електричних відходів із розрахунку на одну людину. Переробляють наразі лише приблизно 40% цього сміття.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button