У серпні банки побили рекорд, видавши іпотеки на понад 830 млн гривень
За вісім місяців банки видали 6,6 тисячі кредитів на покупку житла, загальна сума склала понад 5,2 мільярда гривень.
За вісім місяців банки видали 6,6 тисячі кредитів на покупку житла, загальна сума склала понад 5,2 мільярда гривень.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 131 днів. За цей час ми опублікували 25061 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Українські банки у серпні видали 944 іпотечних кредити на загальну суму у 830 мільйонів гривень. Про це повідомили в пресслужбі Національного банку України.
Також на 10% виросла сума середнього кредиту – до 879 тисяч гривень. У регіональному розрізі зросла перевага Києва – тут укладалися договори значно частіше, ніж в інших містах і областях.
Всього за вісім місяців банки видали 6,6 тисячі кредитів на покупку житла, загальна сума склала понад 5,2 мільярда гривень. У порівнянні з таким же періодом минулого року обсяг іпотечного кредитування виріс у 2,2 раза за кількістю договорів та втричі в грошах. Середньозважена ставка кредитів для первинного ринку становить 15,9% і 13,6% – для вторинного. Так, ставки за рік знизилися на 1,0 і 0,4 пункти.
За даними опитування НБУ, українці продовжують брати іпотеку для придбання житла на вторинному ринку, тут перевага склала близько 90%.
Павло Федорів, дослідник житлової політики та аналітик Cedos, припускає, що частина цього попиту – відкладений попит з 2020, коли ринок нерухомості завмер, а частина – люди, які прийшли на «доступну іпотеку», але не отримали її й взяли звичайну. Що важливіше, зазначає експерт – ростуть обсяги кредитування, бо ростуть ціни.
«Тут зв’язок такий: чим більше грошей ганяються за вже існуючим житлом (переважна більшість кредитів йдуть на вторинний ринок), то вищі ціни на нього; вищі ціни – треба брати ще більші кредити. Доступна іпотека тільки посилює цей тренд, бо дає доступ до кредитів людям, які інакше б собі її не могли дозволити. Середня ставка на вторинному ринку зараз 13,6%, а тут компенсують вдвічі – на бюджет лягає потреба платити половини суми обслуговування кредиту, що не дуже ефективно», – пояснює аналітик.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті