В Сеулі робітники страйкують у костюмах із «Гри в кальмара». Кажуть: реальність така ж, як і серіал
Так, SsangYong засудила своїх працівників до багатомільйонного боргу, через що 43 людини покінчили життя самогубством.
Так, SsangYong засудила своїх працівників до багатомільйонного боргу, через що 43 людини покінчили життя самогубством.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 304 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: Korean Confederation of Trade Unions / facebook.com/kctueng
20 жовтня в Сеулі південнокорейські працівники вийшли на протест у костюмах із телесеріалу «Гра в кальмара», вимагаючи кращих умов праці. Попри карантинні обмеження у маніфестації взяли участь приблизно 27 тисяч страйкарів. А загалом по країні нарахували 80 тисяч протестувальників, повідомляє Insider.
Найпопулярніше шоу в історії Netflix містить критику соціоекономічної системи Південної Кореї. За сюжетом, група людей, обтяжених великими боргами, беруть участь у підпільній грі на виживання. Ми вже писали про реальну боргову кризу в країні, яка стоїть за ідеєю сценарію.
Протестувальники стверджують, що борються за виживання, так само як і учасники гри в серіалі. У Південній Кореї працівники в середньому працюють 44,6 години на тиждень. Для порівняння, жителі країн ОЕСР в середньому працюють 32,8 години.
«Деякі сцени було дуже важко дивитися», — ділиться враженнями від «Гри в кальмара» колишній працівник автовиробника SsangYong Лі Чхан-гин.
Профспілки вимагають поширення трудового законодавства та стандартних контрактів на всіх працівників, скасування прекарної (нестабільної) роботи та сильнішого регулювання з боку держави.
Під час кризи у 2009 році SsangYong звільнила майже половину своїх робітників (понад 2600 людей), які страйкували, повідомляє Федерація профспілок Південної Кореї. Звільнені учасники масового страйку не могли влаштуватися на роботу на жодну велику корейську компанію. Більш того, SsangYong засудила їх за завдання збитків компанії, вимагаючи виплатити 9 мільйонів доларів плюс щоденну пеню, тож сума зросла ще в півтора раза.
Виплатити таку астрономічну суму було неможливо, однак колектори поступово забирали в боржників частину зарплат і майно, часом навіть житло. 43 колишніх працівники та члени їхніх родин покінчили життя самогубством.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті