Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 306 днів. За цей час ми опублікували 26374 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Модель Cannelure / «Тарілка». Усі зображення: podyh.com

Український бренд PODYH, заснований у 2021 році, надихається модерністською архітектурою Києва, створюючи дизайн одягу.

Так, натхненням для сукні Console стала частина будівлі фізичного корпусу КНУ, де розміщена аудиторія — це нависаючий консоллю елемент, який звужується догори і має округлі форми. Крій сукні передає архітектурну форму. Зокрема, високий комір, широкі манжети рукавів і масивна планка додають строгості й монументальності.

Модель Console / фізичний корпус КНУ

«Модерністські споруди завжди виділялися для мене на фоні міської забудови. Виразні та монументальні, з цікавим композиційним рішенням. Мені стало цікаво, як можна передати те, що створив архітектор, через одяг, і я вирішила спробувати. Так народився один з образів натхненний “Тарілкою” на Либідській площі. Я побачила цю споруду в образі статної дівчини з ноткою маскулінності, що передала через костюм з екошкіри з розширеною лінією плеча. А к руках маленький аксесуар, який було названо Kyiv UFO», — пояснює засновниця бренду PODYH Дар’я Плаксюк.

Модель Cannelure / «Тарілка»

У дизайні сукні та сумки моделі Caisson використали форму кесона на стелі галереї бібліотеки імені Вернадського. У сукні зроблено квадратне декольте і декоративний комір, що кріпиться закрепками, а в сумці — кругле заглиблення, що радше виглядає як елемент предметного дизайну.

Модель Caisson / бібліотека імені Вернадського

Розробляючи образ Yaranga, що складається з сукні та балаклави, дизайнери надихалися комплексом будівель парку Пам’яті, зокрема крематорію.

Модель Yaranga / київський крематорій

«Маючи освіту архітектора за плечима, я вирішила створювати колекції, пов’язані з моїм професійним минулим. Я прагну провести паралель між індустріями – одяг як і архітектура, це те, в чому ми живемо, те, що захищає від зовнішнього світу, але водночас допомагає розповісти про те хто ми є», — зазначає Дар’я.

Сумка Salut / готель «Салют»

Дизайнерка прагне звернути увагу громадськості на унікальність і самобутність архітектури модернізму, «яка сприймається лише як спадщина радянської епохи, яку потрібно остаточно зруйнувати».

В’язаний жилет / готель «Мир»

Зокрема, вона бачить соціальною місією колекції допомогти фонду збереження культурної спадщини Ади Рибачук і Володимира Мельниченка у відновленні «Стіни пам’яті».

 \

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button