У вакцинованому Моршині немає шпиталізованих із COVID-19
А до появи штаму «дельта» в місті тривалий час взагалі не було жодного інфікованого коронавірусом.
А до появи штаму «дельта» в місті тривалий час взагалі не було жодного інфікованого коронавірусом.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У курортному місті Моршин, Львівська область, який навесні взяв участь в експерименті з масової вакцинації, довгий час люди не хворіли на COVID-19, та й навіть зараз, після появи штаму «дельта», з 22 хворих немає жодного, хто потребував би шпиталізації. Про це Укрінформу повідомив міський голова Руслан Ільницький.
У Моршині повний курс щеплення пройшло 74% населення (у місті живе 4239 людей).
22 захворілих — це загальна кількість хворих станом на 26 жовтня. Із них восьмеро вакциновані. Жоден не перебуває в лікарні.
«Якщо влітку в нас не було жодної хворої людини, то з появою дельта-штаму маємо таку тенденцію. Але за увесь цей період жоден хворий не був шпиталізований. Хворіють в легкій і середній формі, тому лікуються вдома на самоізоляції», — зазначив Ільницький.
За його словами, під час попередньої хвилі коронавірусу в березні 2021 року було дуже багато хворих у тяжкому стані, траплялися й летальні випадки.
16 квітня Міністерство охорони здоров’я запустило у місті пілотний проєкт із добровільної масової вакцинації, щоб перевірити на окремо взятому населеному пункті, як працює колективний імунітет, коли частка імунізованого прошарку сягає 70%. Заразом прагнули зробити безпечним курорт, який відвідує велика кількість людей. У Моршин завезли необхідну кількість вакцин і щепили всіх охочих, в той час як загалом у країні тривав етап вакцинації пріоритетних груп.
Міський голова повідомив ТРК «Простір», що у квітні місту довелося налагоджувати інформаційну кампанію самотужки. Самі шукали дані про вакцинацію, друкували буклети. На його думку, головну роль зіграло те, що сімейні лікарі телефонували людям особисто і роз’яснювали про безпеку щеплень.
Спершу в місті була лише одна вакцина — індійська AstraZeneca, згодом для експерименту МОЗ привезли китайську CoronaVac. Чимало жителів нарікали на відсутність вибору та чекали на американську Pfizer. За словами Ільницького, коли в липні нарешті завезли Pfizer, відсоток щеплених різко зріс з 62% до 70%. При цьому, як повідомляють моршинські медики, тепер найпопулярніша вакцина — таки CoronaVac.
Міський голова зазначив, що важливою мотивацією участі в експерименті був економічний чинник. Завдяки масовій вакцинації все літо до Моршина приїздили відпочивальники, санаторії й досі працюють на повну потужність.
«Цей експеримент нам суттєво допоміг вийти з економічно-пандемійної кризи. В нас було виконання бюджету у квітні 50%, тепер 86-87%», — зазначив Ільницький.
Тим часом в Україні зростає кількість шпиталізацій з COVID-19 і летальних випадків. Так, за минулу добу до лікарень потрапили майже 6000 осіб, 692 хворих померли. 94% шпиталізованих — невакциновані.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті