Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

27 жовтня Довженко-Центр розпочав серію онлайн-показів «Відкритий архів». Показуватимуть стрічки золотої епохи українського кіно — німого кінематографу 1920-х у супроводі сучасної музики. Кожному кінопоказу передуватиме коротке представлення відомих режисерів.

Програму відкриває добірка анімаційних фільмів 1927-1930 років «Мультагітпроп» у музичному супроводі Dj U-Ra та Антона Байбакова. Програму коротко презентує сучасний режисер-мультиплікатор Микита Лиськов.

До добірки увійшли одні з найперших українських анімаційних фільмів виробництва ВУФКУ (Всеукраїнського фотокіноуправління) — кіноанонси й агітаційні «мультиплікати».

Позначені впливом конструктивізму, ранні українські авангардистські мультфільми 1920-х років були полем не тільки художніх, але й технологічних експериментів, таких як автоматичний олівець — далекий передвісник комп’ютерної анімації.

«Тут ви побачите буржуїв Ліги націй у костюмах янголів, що закликають до загального роззброєння, ворога радянського народу — прогульника, оду гідроелектростанції, екологічний ролик про папір, психоделічний парад музичних інструментів, костюмів, скульптур та багато іншого», — повідомляє Довженко-Центр.

Добірка «Мультагітпроп» буде доступна на сайті Довженко-Центру протягом двох тижнів, до 10 листопада.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button