Довженко-Центр виклав добірку перших анімаційних фільмів України
Добірка «Мультагітпроп» буде доступна на сайті протягом двох тижнів, до 10 листопада.
Добірка «Мультагітпроп» буде доступна на сайті протягом двох тижнів, до 10 листопада.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24974 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
27 жовтня Довженко-Центр розпочав серію онлайн-показів «Відкритий архів». Показуватимуть стрічки золотої епохи українського кіно — німого кінематографу 1920-х у супроводі сучасної музики. Кожному кінопоказу передуватиме коротке представлення відомих режисерів.
Програму відкриває добірка анімаційних фільмів 1927-1930 років «Мультагітпроп» у музичному супроводі Dj U-Ra та Антона Байбакова. Програму коротко презентує сучасний режисер-мультиплікатор Микита Лиськов.
До добірки увійшли одні з найперших українських анімаційних фільмів виробництва ВУФКУ (Всеукраїнського фотокіноуправління) — кіноанонси й агітаційні «мультиплікати».
Позначені впливом конструктивізму, ранні українські авангардистські мультфільми 1920-х років були полем не тільки художніх, але й технологічних експериментів, таких як автоматичний олівець — далекий передвісник комп’ютерної анімації.
«Тут ви побачите буржуїв Ліги націй у костюмах янголів, що закликають до загального роззброєння, ворога радянського народу — прогульника, оду гідроелектростанції, екологічний ролик про папір, психоделічний парад музичних інструментів, костюмів, скульптур та багато іншого», — повідомляє Довженко-Центр.
Добірка «Мультагітпроп» буде доступна на сайті Довженко-Центру протягом двох тижнів, до 10 листопада.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті