Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Ossip van Duivenbode / boijmans.nl

У Роттердамі відкрили сховище художнього музею Бойманса — ван Бенінгена, яке повністю доступне для публіки.

Фото: Ossip van Duivenbode / boijmans.nl

Купивши квиток, відвідувачі можуть оглянути понад 150 тисяч творів мистецтва, що зберігаються у 14 залах із різним мікрокліматом, а також на власні очі побачити процес реставрації.

Будівлю звели за проєктом MVRDV у Музейному парку в центрі Роттердама. Перед спорудженням сховища на ділянці росло кількасот дерев. Це викликало суперечки серед містян — дехто стверджував, що дерева були занедбані й приречені, інші стверджували, що забудова знищила парк.

40-метрова споруда має дзеркальний фасад. Форма не випадково нагадує миску. Обговорюючи майбутній проєкт, архітектори надихнулися мискою Ikea з неіржавної сталі за 3,99 євро, що стояла на столі.

Візуалізація: MVRDV

Дах Depot прикрашає березовий гай. На даху також розміщено ресторан і оглядовий майданчик, з якого відкривається вид на місто.

Будівництво Depot коштувало приблизно 90 мільйонів євро. Передбачається, що експлуатаційні витрати частково компенсує оренда — близько 15% площі здаватимуть приватним колекціонерам для зберігання мистецтва.

Сам музей Бойманса — ван Бенінгена, один із найбільших у Нідерландах, розміщено в будівлі 1665 року, одній з небагатьох, що вцілили після бомбардувань часів Другої світової війни.

Нагадаємо, MVRDV та Orange Architects проєктуватимуть бізнес-комплекс у центрі Києва на вулиці Жилянській.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button