43% українців не хочуть вакцинуватися проти COVID-19 (опитування)
Водночас 36% заявили, що вже щепилися щонайменше однією дозою.
Водночас 36% заявили, що вже щепилися щонайменше однією дозою.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
43% українців не готові робити щеплення проти COVID-19, свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» 21-23 жовтня.
При цьому тих, хто не має бажання вакцинуватися, більше серед молодих респондентів.
18% опитаних зазначили, що готові вакцинуватися, а 36% заявили, що вже щепилися щонайменше однією дозою.
«Важливо розуміти, що опитування відбувалося лише серед дорослого населення України, тоді як офіційна статистика кількості вакцинованих виводиться серед усього населення. У порівнянні із липнем цього року, лояльність до вакцинації зросла», — коментують соціологи.
57% не бояться захворіти на коронавірус й водночас 77% хвилюються щодо здоров’я своїх близьких та рідних. При цьому менше бояться захворіти ті, хто вже вакцинувався. Загалом із весни рівень тривожності щодо стану здоров’я дещо знизився, зазначають автори дослідження.
Також із весни дещо зменшилася кількість прихильників «жорсткого карантину». Підтримують запровадження локдауну 54% (у квітні — 65%), не підтримують — 44%. Останніх відносно більше серед мешканців Сходу, населення середнього віку, та тих, хто не боїться захворіти.
Соціологи опитали 2500 осіб методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера.
З середини вересня Україна увійшла у третю хвилю епідемії, яка виявилася смертельнішою за попередні, очевидно, через панування штаму «дельта». Якщо протягом літа фіксували не більш к 50 смертей щоденно, то лише за минулу добу першого листопада МОЗ повідомляє про 700 летальних випадків. Лише за жовтень у країні від ковіду померло приблизно 12 тисяч людей. Така динаміка контрастує з загальним падінням смертності у світі. Ситуацію в Україні пояснюють низьким рівнем вакцинації.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті