Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

За даними «Українського клубу нерухомості», затримки з введенням об’єктів в експлуатацію в Києві складають шість місяців. Частка проєктів, які мають проблеми з документами або на яких зупинилися будівельні роботи на ринку – 30%.

«Хмарочос» у партнерстві з сервісом «Нерухомі» пояснює, як правильно та надійно перевірити забудовника перед купівлею житла.

Перш за все, варто детально вивчити інформацію про девелопера: дозволи на забудову, цільове призначення земельної ділянки, ознайомитися з історією зданих забудовником об’єктів, чи є у нього судові справи тощо. Звичайно, такий великий масив інформації потребує чимало часу та нервів.  

Щоб не витрачати зайві зусилля, можна скористатися новим механізмом перевірки експертного бюро «Нерухомі» – веб-порталу з фаховою інформацією про нерухомість зі своїм каталогом ЖК і власним медіа.

Сьогодні  це перший сервіс у сфері нерухомості, який стоїть на боці покупця. Він допомагає зробити свідомий вибір нерухомості, підтверджує якість пропозиції забудовника за рахунок глибокої експертизи фахівців, документів та перевірки інформації, яку робить мультидисциплінарна команда експертів. 

Крім юридичної практики, інвестування в нерухомість, професійного погляду на розвиток інфраструктури та урбаністики, в них є досвід роботи в державних органах у сфері містобудівної діяльності, архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Таким чином, вони знають всі внутрішні та зовнішні механізми формування ринку новобудов.  

Без сюрпризів та підводних каменів

За інформацією Асоціації фахівців з нерухомості України, шахрайство на українському ринку є постійним явищем. Найпоширеніші злочинні схеми у столиці – це занизька вартість об’єкта нерухомості, який не буде добудований (на 30% і більше), підроблені судові рішення про визнання права власності на об’єкт нерухомого майна тощо.  

Щоб уникнути можливих проблем, варто ретельно поставитися до вибору нерухомості із залученням професійних фахівців. Зокрема, експертне бюро «Нерухомі» розповідає про ЖК без маркетингових трюків.

На сайті «Нерухомі» відкрито зазначають усі фактори, які впливатимуть на комфорт та безпеку мешканців будинку, а не тільки ту інформацію, яку хочуть показати забудовники.

«Така відкрита інформація про об’єкти оздоровлює ринок нерухомості та формує нову культуру попиту. Адже девелопери мають конкурувати між собою вдалими архітектурними рішеннями та органічним поєднанням з інфраструктурою міста, забезпечуючи комфорт майбутніх мешканців, а не максимізувати свої прибутки через завищене ціноутворення» – зазначає Денис Петров, CEO проекту «Нерухомі».

Корисна інформація проти «проблемних метрів»

За даними Міністерства розвитку громад та територій, у 2020 році по всій країні нараховували близько 200 проблемних об’єктів будівництва. Більшість із них знаходиться у Києві та Київській області. Зокрема, у 2020 році у столиці налічувалося 539 об’єктів житлового будівництва, із них лише 227 були з повним пакетом відповідних документів. А от 87 ЖК будувалися самовільно. У свою чергу, у 2021 році в столиці працює біля 160 забудовників. На жаль, не всі вони дотримуються законодавства країни.<

Відтак, інвестування будівництва та незахищеність інвесторів протягом останніх десятиліть і досі залишаються проблемними питаннями в Україні. На жаль, сьогодні фінансування нерухомості – досить ризиковий вид вкладення. Тому будь-якому покупцеві важливо з’ясувати, чи немає на ЖК заборон, арештів, обтяжень, судових справ, відкритих виконавчих та кримінальних проваджень тощо. Адже такі спори тривають дуже довго. Більше того, у таких випадках накладаються обмеження у вигляді заборони будівництва. І свої заповітні квадратні метри можна чекати роками.

Експертне бюро «Нерухомі» аналізує не тільки характеристики та базову інформацію девелопера, а й відповідність усіх дозволів, хід будівництва, затримки з введенням в експлуатацію.

Сервіс викриває сірі схеми забудовників, у тому числі і забудову приватного сектору. Ще тут інформують про перенесення строків будівництва житлових комплексів та відслідковують інформаційне поле по кожному забудовнику і його об’єктах окремо, аналізують його і діляться інформацією у своєму медіа (розділ «Медіа» на сайті бюро). 

Наразі огляди документів у «Нерухомих» викладають в публічний доступ у картках ЖК. Вони доволі інформативні та за обсягом корисної інформації, зазвичай, навіть більше, ніж в платних аналогах схожих сервісів. Наприклад, якщо у забудовника є проблеми з документами, це буде зазначено червоним знаком оклику в розділі «Документи», про це також можна прочитати у коментарі експертів та у розділі «Медіа». Зауважимо, що всю інформацію експерти бюро збирають з різних джерел та особисто перевіряють. 

Крім того, сервіс «Нерухомі» надає інформацію про планування та ціни на квартири,  аналізує відповідність класу (наприклад, у ЖК бізнес класу повинно бути 100% паркомісць від загальної кількості квартир). Тобто окрім стандартної інформації тут ще є оцінка комплексу за його інфраструктурою, кількістю паркувальних місць, ліфтів та інше.

Ще один зручний момент – 3D карта на сайті, яка показує  моделі забудов на карті міста. Користувач може зручно фільтрувати квартири за ціною та основними характеристиками ЖК.  Також на карті можна накреслити область пошуку і навіть побачити затори в режимі реального часу. Це дає можливість оцінити чи доведеться щоденно витрачати декілька годин на сидіння в автомобілі.

Чи є послуги для клієнтів з юридичними консультаціями?

Супровід угоди незалежним фахівцем – цивілізована практика у всьому світі. На жаль, в Україні за гроші покупця борються всі гравці ринку на боці забудовника, навіть ріелтор, отримує від нього відсоток за продані квартири. І це не дивно, адже пропозиція на ринку нерухомості вже значно перевищує купівельну спроможність населення. І забудовники конкурують за «гаманець» потенційного покупця не завжди чесними способами. Тому, щоб додатково захистити інтереси покупців, сьогодні сервіс Нерухомі тестує попит на платне супроводження. Ця послуга включає спільне відвідування відділу продажу, перевірку документів та консультацію. 

Також у тестовому режимі і послуга онлайн перевірки договору, коли є можливість відправити отримані з відділу продажів документи на покупку майбутньої нерухомості та проаналізувати всі ризики.  

Потужна медіа підтримка

«Нерухомі» – потужні фахівці на ринку нерухомості. Адже у них навіть є власне медіа. Обидва проекти поєднує корисна аналітика. Оскільки тут можна почитати про новини забудови в Україні та світі, ознайомитися з експертними поглядами на нові об’єкти будівництва.  Наприклад, на сайті публікують щотижневі огляди роботи ДІАМ. У них розповідається яким девелоперам дали дозвіл на будівництво чи які об`єкти ввели в експлуатацію, а які ні, і чому так сталося. 

Для покупців, які намагаються розібратися у тенденціях на ринку нерухомості, у статтях деталізують, як і чому ростуть ціни на нерухомість в Україні. Або  розповідають, як правильно вибрати вікна для будинку, чи у чому різниця між пентхаусом і просто дворівневою квартирою тощо. Загалом, тут зібрані свіжі новини та цікаві статті про ринок нерухомості.

Дізнатися більше інформації про новий сервіс Нерухомі можна на сайті.

Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 302 днів. За цей час ми опублікували 26341 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button