Львівські вчені розробили COVID-вакцину на дріжджах
Зараз українська вакцина проходить тестування на мишах у Польщі.
Зараз українська вакцина проходить тестування на мишах у Польщі.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 308 днів. За цей час ми опублікували 26386 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Ілюстративне фото: National Cancer Institute / Unsplash
Науковці Інституту біології клітини НАН України у Львові розробили вакцину проти COVID-19, повідомляє Радіо Свобода.
Львівські біологи отримали грант у розмірі приблизно 10 мільйонів гривень на розробку вакцини від коронавірусної інфекції у вересні 2020 року. Вони створили продуценти вірусних білків на основі дріжджів.
Зараз вакцина проходить тестування на імуногенність на мишах у польському інституті у Гданську. Результат буде відомий за два-три тижні.
«Ця вакцина — білок або декілька білків коронавірусу, у першу чергу білок “шипа”. Найважливіше, щоб там був рецептор, та ділянка, якою той вірус хапається за рецептор людських клітин в альвеолах легень. Але додатково ми ще синтезуємо на спеціальних дріжджах, гуманізованих, які модифікують білки, ще інші білки коронавірусу. Ця суміш діятиме ефективніше, викликаючи появу антитіл», — пояснює керівник Інституту біології клітин у Львові, академік Андрій Сибірний.
Далі вакцину досліджуватимуть у Кракові на трансгенних мишах, які вразливі на людський коронавірус. Їх заражатимуть вірусом і вводитимуть вакцину. Львівський інститут закуповує мишей у США, вартість однієї — 180 євро, а їх потрібно десятки. Цей етап планують завершити до кінця року.
Однак навіть якщо лабораторні дослідження на мишах покажуть ефективність вакцини, її необхідно буде тестувати на приматах і добровольцях. Вчені сумніваються, що дійде до цього етапу.
«Дуже сумніваюсь, що Україна доведе справу з нашою розробкою, якщо вона буде успішною, на випуск очищених білків. Тому що це дорого і немає технології. Вакцину потрібно зареєструвати, а отримати міжнародний сертифікат надзвичайно складно. Китай цього досі не може зробити», — зазначає Сибірний.
Допоки дослідження тривають, львівські вчені подали ще один грантовий проєкт — вакцину від коронавірусу, яку можна виробляти у вигляді спрею, мікстури чи таблетки. Її основа — дріжджові клітини, до яких прикріплені вірусні білки.
«Ми принципово довели, що можна отримати дріжджі гуманізовані, з яких на зовні прикріплені білки “шипа” коронавірусу», — заявляє Сибірний.
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявляв, що у Харкові на підприємстві «Лекхім» почали налагоджувати лінію для виробництва китайської вакцини CoronaVac. Також у МОЗ припускали, що в Україні можуть локалізувати виробництво вакцини Pfizer або Moderna.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті