Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 23640 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Rhythm House

В Амстердамі з 2025 року нові будівлі зводитимуть, використовуючи щонайменше 20% дерева або інших біоматеріалів. Про це пише Dezeen. Відповідну угоду під назвою Green Deal Timber Construction вже підписали 32 муніципалітети міста, де тепер мають з’явитися майданчики для потенційних будівельних проєктів.

Очікується, що збільшене використання деревини у будівельних проєктах дозволить зменшити застосування сталі та бетону – матеріалів, які впродовж їхнього виробництва створюють вуглекислий газ. Як альтернативу деревині можна використовувати матеріали, отримані з речовин, що біорозкладаються, наприклад, з коноплі або корку.

В Амстердамському інституті перспективних міських рішень вважають, що це скоротить викиди вуглекислого газу приблизно на 220 тисяч тонн на рік. Також це має допомогти Амстердаму досягти нульових викидів парникових газів до 2050 року.

Серед найголовніших переваг деревини експерти називають те, що вона здатна поглинати з атмосфери велику кількість вуглекислого газу – та накопичувати його всередині будівлі. Це може компенсувати викиди, які генерує будівля протягом її експлуатації. Крім того, угода підтримує мету міста щодо створення економіки замкнутого циклу: деревина та інші біоматеріали легко використовуються повторно та переробляються.

Амстердам – наразі не єдине місто, де законодавці заохочують використання біоматеріалів. Так, у Нью-Йорку міська влада схвалила використання деревини для новобудов заввишки до 25,9 метра.

Схожу політику просувають у Франції, де з 2022 року всі нові громадські будівлі мають зводити не менше як на 50% із деревини чи інших природних матеріалів.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button