Відтепер кияни зможуть брати участь в плануванні громадських просторів. Як саме?
Київрада прийняла положення про публічні консультації.
Київрада прийняла положення про публічні консультації.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: КМДА
Київрада прийняла положення про публічні консультації під час планування громадських просторів у місті. Про це повідомляється на сайті КМР.
В основі положення закладений механізм проведення публічних консультацій: аналіз зацікавлених сторін, аналіз потреб за соціологічним методом, моделювання сценаріїв розвитку простору, візуалізації даних, пояснює громадська діячка Ольга Гвоздік. Публічні консультації поділяються на збір пропозицій від громадськості та діяльність робочої групи.
Ініціатором консультацій може бути громадськість, органи самоорганізації населення, недержавні організації, виконавчі органи. Для цього потрібно подати письмове звернення на ім’я міського голови. У спеціальному реєстрі фіксуватимуться результати розгляду пропозицій, що надійшли під час публічних консультацій. Результати та звіт про розгляд пропозиції будуть публікуватися на вебпорталі територіальної громади міста.
За новим положенням, громада зможе ініціювати проведення консультацій, брати участь в першому етапі створення/реконструкції простору, бути залученою до складу робочої групи, організовувати публічні заходи із залученням модераторів.
Дія положення поширюється на пішохідні зони, парки, рекреаційні зони, сади, сквери, спортивні та дитячі майданчики, майдани, площі, бульвари, громадські будівлі споруди та комплекси (які знаходяться у комунальній власності), пляжі, набережні, території, прилеглі до пам’яток культурної та історичної спадщини.
За словами депутатки Євгенії Кулеби, це рішення прогресивне та сучасне, адже створюватимуться якісні публічні простори в інтересах людей та враховуватимуться потреби містян. Цим рішенням створюються умови для активізації громади та залучення жителів до реалізації проєктів разом з представниками влади.
Положення розроблене за експертно-методологічної підтримки проєкту Council of Europe: civil participation.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті