Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 299 днів. За цей час ми опублікували 26314 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Ілюстрація з проєкту Плану дій «Зелене місто» для Києва

На громадське обговорення винесено проєкт Плану дій «Зелене місто» для Києва, що розробляється у рамках Програми «Зелені міста» Європейського банку реконструкції та розвитку.

«Зелене місто» — це документ стратегічного планування, який стосується довгострокового покращення стану довкілля завдяки заходам та інвестиціям у сталу інфраструктуру. Його мета — сприяти становленню Києва як низьковуглецевого й екологічно свідомого міста, що надає інклюзивні якісні громадські послуги.
З українських міст такий документ вже завершено у Львові, плани дій планують розробляти у Хмельницькому, Кривому Розі та Маріуполі. Загалом в ініціативі беруть участь 43 міста.

У проєкті виокремлено такі найактуальніші проблеми Києва:

  1. незадовільна якість повітря;
  2. загроза зеленим зонам з боку забудовників і нерівномірний розподіл цих зон;
  3. вразливість до погодних явищ, викликаних змінами клімату. Так, у разі підтоплення громадський транспорт в Києві не функціонує.
  4. незадовільна якість води.

Викиди парникових газів, якість ґрунтів і біорізноманіття віднесли до проблем середньої пріоритетності.

План дій передбачатиме заходи за такими секторами:

  • транспорт. Стратегічною метою на 15 років є зведення до мінімуму викидів від транспорту. Зокрема, пропонується протягом десятиріччя зменшити середній вік автівок на вулицях міста з сьогоднішніх 21,5 року до 12 років, збільшити протяглість велодоріжок з нинішніх 3,5 кілометра на 100 тисяч населення до 29 кілометрів,
  • промислові підприємства,
  • будівлі,
  • енергетика,
  • водопостачання та водовідведення. Стратегічною метою на 15 років є покращення очищення стічних вод та якості питної води до рівня стандартів ЄС,
  • тверді відходи. За десять років пропонують охопити все населення міста роздільним
    збиранням відходів, компостувати принаймні половину зелених відходів, звозити на звалища не більш як 35% всіх відходів (зараз це понад 75%),
  • землекористування.

Планують залучити інвестиції у розмірі приблизно 2,5 мільярда євро. Сюди входить фінансування з боку міста, МФО та приватне фінансування. Зокрема йдеться про інвестиції у:

  • сталий транспорт і мобільність: розширення мережі громадського транспорту: метро, трамвай, інфраструктура електротранспорту; сприяння користуванню немоторизованими видами транспорту, доступність сталого транспорту (єдиний квиток, велотранспорт); підвищення культури паркування тощо.
  • енергоефективність та низьковуглецеве централізоване теплопостачання.
  • водопостачання та водовідведення: модернізація систем, моніторинг якості води, підвищення ефективності зливової каналізації.
  • управління відходами.
  • подолання природних ризиків підтоплення.
  • розумні рішення та відкриті дані.

Громадське обговорення триватиме до шостого грудня включно. З документом можна ознайомитися тут.

Зауваження і пропозиції можна подати до Департаменту економіки та інвестицій КМДА на електронну або фізичну пошту:
[email protected]
01044, м. Київ, вул. Хрещатик, 36.

Читайте також: 10 непопулярних, але ефективних рішень в містах України та світу

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button