На Миколаївщині відкрили креветкову ферму, оснащену сонячною станцією
Тут вирощують королівську креветку Penaeus Vannamei, яка може сягати 20 сантиметрів у довжину.
Тут вирощують королівську креветку Penaeus Vannamei, яка може сягати 20 сантиметрів у довжину.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24978 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
30 жовтня на Тилігульському лимані біля села Прогресівка Миколаївської області відкрили «найбільшу в Європі» акваферму з вирощування креветки, повідомляє EcoTown.
Тут вирощують королівську креветку Penaeus Vannamei, яка може сягати 20 сантиметрів у довжину.
На площі у шість тисяч квадратних метрів розмістили інкубаторії, цех переробки, а також наукову лабораторію, яка контролює якість продукції. У приміщеннях підтримують тихоокеанський клімат, сприятливий для креветок. Воду беруть із лиману, де вона за солоністю наближена до океанічної. Переходячи з одного цеху в інший, персонал мусить міняти одноразовий спецодяг.
На даху також змонтували сонячну електростанцію у вигляді QR-коду.
До кінця року акваферма «Тілігул» планує виростити перші 10 тонн креветки. Наступного року хочуть виробляти до 550 тонн, а з часом сподіваються збільшити цей показник до трьох тисяч тонн на рік. Орієнтуватимуться передусім на внутрішній ринок, а 25-30% ітиме на експорт. Креветки постачатимуть у великі українські супермаркети.
За словами співзасновника Всеволода Ковальчука, у створення креветкової ферми вклали 180 мільйонів гривень.
Читайте також: Звідки в Києві з’явились устриці по 29 гривень?
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті