Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Crew / Unsplash

П’ятого листопада парламент Португалії схвалив поправки до трудового законодавства, які забороняють роботодавцям контактувати з віддаленими працівниками у позаробочі години, повідомляє Euronews.

Законодавчі зміни запровадили на тлі все більшого поширення дистанційної роботи, викликаного пандемією COVID-19. Відповідно, постала потреба захистити права віддалених працівників.

За новими правилами, компанії штрафуватимуть за листування та дзвінки з працівниками у позаробочий час. Також заборонено стежити за працівниками, коли вони працюють із дому.

Водночас аби віддалені працівники не почувалися самотньо, компанії зобов’язали влаштовувати зустрічі принаймні раз на два місяці.

Крім того, законодавство відтепер зобов’язує компанії компенсувати витрати за роботу поза офісом, зокрема за надлишкові рахунки за електрику та інтернет.

Також молоді батьки отримали право за бажанням працювати з дому, не узгоджуючи це з роботодавцем, доки дитині не виповниться вісім років.

Ці правила не поширюються на компанії зі штатом у менш як 10 працівників. Також уряд відкинув пропозицію узаконити «право на відключення», тобто право вимикати робочі чати у позаробочі години.

«Ми вважаємо Португалію одним із найкращих місць у світі для цифрових кочівників та дистанційних працівників, і бажаємо привабити їх до країни», — заявила міністерка праці та соціального захисту Ана Мендеш Годінью.

Читайте також: Чи допомагає віддалена робота знизити шкоду для довкілля? (дослідження)

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button