Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 292 днів. За цей час ми опублікували 23590 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Леся Шелест

Дев’ятого листопада на Бессарабському проїзді заборонили рух автомобілів і ділянка стала велопішохідною. «Хмарочос» спитав рестораторів, чиї заклади розташовано в районі Бессарабської площі, як вони ставляться до нової схеми руху, і як це може вплинути на відвідуваність кафе й ресторанів.

«До цього часу на Бессарабській площі був хаос з паркуванням та постійними спробами людей перейти дорогу без пішохідного переходу. Наразі є шанс, що простір Бессарабки стане безпечним, комфортним для пішоходів місцем. Більш того, з потенціалом перетворення на потужний гастрономічний кластер», — вважає Дмитро Борисов (Gastrofamily Food Market).

Він наголошує, що поряд в «Арені» та ЦУМі для автомобілістів є дворівневі паркінги.

На думку Борисова, пішоходизація Бессарабської площі суттєво не змінить кількість гостей закладів, принаймні в GastroFamily Market. «Але певен, що вони будуть почуватися більш захищено та комфортно», — додає він.

Денис Жаткін, власник пабу «Кеды искусствоведа», передбачає, що для його закладу зміни будуть на краще.

«У будь-якому випадку, припаркуватися було неможливо. А так — є надії на парковку і на нову локацію. Вважаю, що з Бессарабкою давно потрібно було щось робити», — зазначає ресторатор.

Паркінг біля PinchukArtCentre планують перенести на вулицю Павла Скоропадського.

Пішохідний Бессарабський проїзд. Фото: Леся Шелест

Ігор Сухомлин (Mimosa Brooklyn Pizza) відреагував на новину про перекриття Бессарабки фейсбук-постом про те, що «сталося диво»: «Розум і молодість перемогли жадобу та корупцію».

Читайте також: У КМДА розповіли деталі створення пішохідної зони на Бессарабці

Депутат Київради Максим Нефьодов вважає, що на пішохідній Бессарабці з часом збільшиться зона популярних кафе.

Пішохідний Бессарабський проїзд. Фото: Marina Radynska

Ідея реорганізації руху на Бессарабці виникла у 2016–2017 роках. Пропозиція створення пішохідної зони по Бессарабському проїзду була передбачена і в рекомендаціях Світового банку. Через інтенсивний автомобільний трафік площа щороку посідає перше місце по забрудненню повітря в Києві.

Крім того, протягом багатьох років пройти кілька кроків від Бессарабського ринку до Арена-сіті було неможливо — потрібно було спускатися у підземний ТРЦ. Більшість перебігали дорогу. Кияни повідомляють, що й після перекриття пішоходи досі за звичкою перебігають Бессарабський проїзд.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button