Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 23639 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: facebook.com/metinvest

Проєкт змін до Податкового кодексу, що початково передбачав збільшення податків для великого бізнесу, істотно змінився перед другим читанням у Верховній Раді. Із законопроєкту 5600 зникло практично все, що могло змусити найбільші промислові групи платити до бюджету більше, повідомляють Тексти.

Так, однією з ключових ініціатив була зміна нарахування ренти на залізну руду. Понад 50% рудного бізнесу належить «Метінвесту» Ріната Ахметова, решта — іншим українським олігархам і групі АрселорМіттал.

Однак нові правки зменшують оподаткування і ставки ренти таким чином, що рудний бізнес платитиме ще меншу ренту, ніж сьогодні. Ці зміни запропонував Комітет Верховної Ради з питань фінансів під головуванням Данила Гетманцева.

За нинішніх цін на руду наступного року надходження до бюджету за ренту руди можуть зменшитися на 1,6 мільярда гривень, підрахував Юрій Гайдай, старший економіст Центру економічної стратегії. Для порівняння, торік гірничо-збагачувальні комбінати отримали 42,7 мільярда гривень прибутку.

Також законопроєкт спочатку передбачав скасування пільги зі сплати земельного податку для гірничодобувних підприємств. Таким чином планували залучити додаткові 4-5 мільярдів гривень у бюджет. Однак з нової редакції ця норма зникла. Найбільшим вигодонабувачем цієї пільги є знов-таки «Метінвест» Ахметова.

З проєкту зникла і пропозиція скасувати пільгу на акциз на електроенергію з відновлювальних джерел. У цей сегмент активно інвестує Ахметов.

Податок за викиди в повітря забруднювальних речовин пропонувалося збільшити втричі, а тепер — лише на 5%. Не менш як 70% податку на викиди CO2 пропонують повертати підприємствам-забруднювачам для їхньої модернізації. Дві третини вугільної генерації електроенергії, яка генерує суттєві викиди СО2, належать Ахметову.

З проєкту закону зникло й пропоноване скасування пільги зі сплати ПДВ, спрямоване на більшість забудовників та підприємців, що займаються перепродажем квартир на вторинному ринку.

Бюджет планують додатково наповнювати за рахунок аграріїв та власників земельних ділянок, а також коштом фізичних осіб, підсумовує експерт.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button